enel-med online kontakt e-sklep
hero-image

Test na koronawirusa / przeciwciała / IgG, ilościowe

Opis badania

Badanie przeciwciał w klasie IgG w kierunku SARS-CoV-2 pozwala na wykrywanie ozdrowieńców, którzy przechodzili COVID-19 bezobjawowo lub skąpoobjawowo. Ocenia obecność przeciwciał przeciw SARS-CoV-2, powstających po kontakcie z tym wirusem. Dokładniej, test na ilościowe przeciwciała koronawirusa w klasie IgG służy do ilościowego wykrywania przeciwciał neutralizujących (odpowiedzialnych za odporność) w klasie IgG przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Badanie to nie pozwala na określenie, kiedy osoba przebyła infekcję.

Dokładność testu

Badanie SARS-CoV-2, przeciwciała IgG, ilościowe charakteryzuje się dużą dokładnością. Test umożliwia otrzymanie wyniku ilościowego, czyli pokazuje dokładne stężenie przeciwciał IgG we krwi.

Dla kogo jest test wykrywający przeciwciała IgG?

 

 

  • dla osób posiadających objawy charakterystyczne dla COVID-19 i osób z powikłaniami po niedawnym przebyciu infekcji grypopodobnej;
  • dla ozdrowieńców, w celu możliwości przekazania osocza;
  • dla osób, które przechodzą COVID-19 bezobjawowo lub skąpoobjawowo;
  • dla osób, które miały kontakt z osobą zarażoną;
  • dla osób, które wróciły z krajów o wyższej zachorowalności na COVID-19;
  • w celu potwierdzenia przebycia zakażenia w przeszłości;
  • w celach profilaktycznych – osoby zdrowe chcące sprawdzić stan swojego zdrowia.

 

Przeciwskazania

Badanie przeciwciał w klasie IgG w kierunku SARS-CoV-2 nie jest przeznaczone dla osób, u których występują objawy choroby, ani do diagnozowania lub wykluczania aktywnej choroby COVID-19.

 

Kiedy wykonać test?

Badanie przeciwciał w klasie IgG w kierunku SARS-CoV-2 należy wykonać po upływie co najmniej 11-14 dni od wystąpienia objawów choroby – pozwala to uzyskać najbardziej wiarygodny wynik, gdyż w tym właśnie czasie stężenie przeciwciał jest najwyższe.

Przygotowanie do badania

Badanie przeciwciał w klasie IgG w kierunku SARS-CoV-2 nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Materiałem do badania jest krew żylna. Podchodząc do badania nie trzeba być na czczo.

 

Czas oczekiwania na wynik

Wynik badania SARS-CoV-2, przeciwciała IgG, ilościowe pacjent uzyskuje po upływie od jednego do trzech dni od wykonania testu (w zależności od miasta).

 

Gdzie można kupić test?

 

Poznaj porównanie, które pomoże Ci wybrać odpowiedni test: