Alergolog Wrocław - Nasi specjaliści


Prezentowane oceny są wynikiem ankiet satysfakcji pacjentów realizowanych po wizycie. Oceny są publikowane za zgodą lekarza.

LUB

lekarz Elżbieta Nikiel

Oddział Infinity - Wrocław
Alergolog
Alergolog dziecięcy
Specjalista II stopnia Pediatrii
Specjalista II stopnia Alergologii

Absolwent ...
czytaj więcej

dr n. med. Marta Rosiek-Biegus

Oddział Infinity - Wrocław
Alergolog
Alergolog dziecięcy
Specjalizacje:
Choroby wewnętrzne (2014)
Alergologia (2018)

Absolwent Akademii Medycznej ...
czytaj więcej

lekarz Izabela Weryho-Darowska

6 (331 ocen)
Oddział Sagittarius - Wrocław
Alergolog
Alergolog dziecięcy
Pediatra - dzieci chore
Specjalista Pediatrii
Specjalista II st. Alergologii
Specjalista II st. Choró...
czytaj więcej

Alergologia to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje się i leczy alergie – pokarmowe, kontaktowe i wziewne, sezonowe oraz całoroczne. Na konsultacje z doświadczonym alergologiem we Wrocławiu zapraszamy do oddziału enel-med.

Alergia to nadmierna, odpowiedź immunologiczna organizmu na kontakt z substancją (alergenem), która u zdrowych osób nie wywołuje żadnych reakcji. Alergia może mieć charakter wziewny (np. na kurz, roztocza, pyłki traw), pokarmowy (np. na mleko, orzechy, pomidory, owoce morza) lub kontaktowy (np. na metale albo lateks). Niektóre alergie występują sezonowo, np. w okresie kwitnienia danego drzewa, inne są całoroczne.

Diagnostyką oraz leczeniem alergii zajmuje się specjalista alergolog. We Wrocławiu prywatnie z konsultacji alergologicznych można skorzystać w oddziale enel-med Arkady Wrocławskie.

Alergolog Wrocław – kiedy zgłosić się do lekarza?

Na konsultacje z lekarzem alergologiem we Wrocławiu w enel-med zapraszamy osoby, które zauważą u siebie takie objawy, jak:

  • ataki kichania,
  • swędzenie nosa,
  • ataki kaszlu,
  • zaczerwienienie i łzawienie oczu,
  • wysypka skórna,
  • nudności,
  • biegunka.

Dobry alergolog Wrocław – jak przebiega wizyta?

Lekarz alergolog we Wrocławiu w oddziale enel-med rozpoczyna konsultacje od wywiadu z pacjentem – pyta przede wszystkim o okoliczności wystąpienia objawów, co może zasugerować, na jaki alergen jest uczulony pacjent. Do postawienia diagnozy potrzebne są jednak testy alergiczne: z krwi, skórne lub płatkowe. Dopiero na podstawie ich wyników można jednoznacznie zdiagnozować alergię i dobrać odpowiednie metody leczenia.

A te różnią się m.in. od rodzaju alergii. Pokarmowe leczy się poprzez wyeliminowanie z diety produktów wywołujących objawy alergii. Alergie kontaktowe można leczyć poprzez stosowanie maści i kremów przeciwhistaminowych, łagodzących zaczerwienienie i świąd, krople do oczu czy do nosa dla alergików mają na celu również obkurczenie błon śluzowych i zahamowanie pieczenia. U niektórych pacjentów próbuje się także tzw. odczulania, czyli stopniowego podawania do organizmu niewielkich dawek alergenów, tak aby układ immunologiczny przestał go uznawać za groźną substancję.