prof. dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska

5.57 (274 ocen)

Oddział Homepark Targówek - Warszawa

Poniedziałek15:30 - 18:00

enel-sport łazienkowska - Warszawa

Wtorek07:20 - 14:00

Udziela konsultacji jako / Wykonuje zabiegi

Biopsja cienkoigłowa ślinianek pod kontrolą USG - dwie zmiany i więcej
Biopsja cienkoigłowa ślinianek pod kontrolą USG - jedna zmiana
Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG - dwie zmiany i więcej
Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG - jedna zmiana
Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG - dwie zmiany i więcej
Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG - jedna zmiana
USG jamy brzusznej
USG jamy brzusznej i układu moczowego
USG piersi
USG ślinianek
USG tarczycy
USG tkanek miękkich wskazanej okolicy
USG układu moczowego
USG węzłów chłonnych

Wykształcenie

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny nuklearnej, adiunktem w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od lat aktywnie działa w polskich i europejskich strukturach naukowo-badawczych. Od 2013 roku pełni obowiązki konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny nuklearnej w województwie mazowieckim.

Doświadczenie zawodowe

2019-2020 pełniła funkcję prezydenta-elekta, a od stycznia 2021 przez 2 lata pełni funkcję prezydenta EANM. Od 2014 roku była w zarządzie EANM. 2008-2014 roku była Delegatem Krajowym EANM. 2010-2015 – członek komitetu onkologicznego EANM.

Ukończone kursy, szkolenia, staże

Od wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

Publikacje

Jest autorem ponad 150 artykułów i kikudziesięciu rodziałów, czynnie bierze udział (prowadzenie sesji, recenzje prac, wygłaszanie doniesień zjazdowych) w zjazdach i konferencjach naukowych. Na zaproszenie organizatorów na konferencjach międzynarodowych wygłosiła ok 40 wykładów na zaproszenie, planarnych oraz inauguracyjnych.

W ramach pracy naukowej prof. dr hab. n med J. Kunikowska zajmuje się tematyką personalizowanej terapii w guzach neuroendokrynnych, glejakach mózgu oraz zastosowaniem nowych znaczników jak antygen specyficzny dla raka prostaty w diagnostyce chorób nowotworowych.

Za prezentowane i publikowane prace otrzymała liczne nagrody w tym nagrodę Marie Curie za pracę "Secondary glioblastoma multiforme - local alpha emitters targeted therapy with 213Bi-DOTA-Substance P" 2016, EANM congress Barcelona, Hiszpania oraz złotą nagrodę Gold prize for Hisada award za najlepszą opublikowaną pracę w 2018 w Annals of Nuclear Medicine "Long-term results and tolerability of tandem peptide receptor radionuclide therapy with 90Y/177Lu-DOTATATE in neuroendocrine tumors with respect to the primary location: a 10-year study", 2018.

Znajomość języków

Język Angielski
Język Polski
×