lekarz Adam Gronowski
Posiada specjalizację z endokrynologii
lekarz Monika Więckiewicz
Oddział Grunwaldzka - Gdańsk - Gdańsk
Zaburzenia wytwarzania hormonów mogą być oznaką nieprawidłowej pracy jednego z gruczołów układu endokrynnego. W takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem endokrynologiem. W enel-med przyjmuje wielu doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie. W zależności od wieku pacjenci mogą skorzystać z pomocy endokrynologa dziecięcego, jak i lekarza zajmującego się osobami dorosłymi. Nie zwlekaj i umów wizytę z endokrynologiem w Gdańsku w enel-med. Skorzystaj z kompleksowych badań diagnostycznych i rozpocznij proces leczenia nadczynności, niedoczynności tarczycy lub innych chorób o podłożu endokrynologicznym.
Wizyta u endokrynologa w Gdańsku – wskazania dla pacjenta
Lekarz endokrynolog to specjalista, który diagnozuje i leczy zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego. Wizyta endokrynologiczna jest wskazana w przypadku wystąpienia nieprawidłowości takich jak:
- otyłość lub niedowaga,
- wypadanie włosów,
- hirsutyzm,
- nadpotliwość,
- niskie lub wysokie libido,
- wahania nastroju,
- problemy z płodnością,
- męczliwość,
- zaburzenia cyklu miesiączkowego,
- nadmierna senność,
- obrzęki rąk i stóp.
Na konsultację endokrynologiczną powinni zgłosić się zarówno mężczyźni, jak i kobiety w okresie pokwitania. By umówić się na wizytę u specjalisty w enel-med w Gdańsku, nie trzeba mieć skierowania lekarskiego.
Endokrynolog w Gdańsku – profesjonalna diagnoza i leczenie chorób
Podczas wizyty u endokrynologa w Gdańsku pacjent może skorzystać z badań laboratoryjnych w kierunku zaburzeń poziomu hormonów i USG tarczycy, które jest bezbolesną i szybką procedurą diagnostyczną. W trakcie konsultacji lekarz może przekazać choremu zalecenia, wypisać receptę lub skierowanie na biopsję tarczycy w przypadku podejrzenia zmian nowotworowych gruczołu. Po postawieniu diagnozy specjalista wdraża optymalną metodę leczenia, a następnie regularnie monitoruje stan zdrowia pacjenta, kontrolując m.in. poziom hormonów w organizmie.
Konsultacja w gabinecie endokrynologicznym w Gdańsku – jak przebiega wizyta
Endokrynolog rozpoczyna wizytę od szczegółowego wywiadu z pacjentem. Warto na taką konsultację przynieść wyniki wykonanych dotychczas badań. Specjalista w dziedzinie endokrynologii pyta m.in. o występujące dolegliwości, obciążenia rodzinne, przyjmowane na stałe leki. Następnie przeprowadza badanie palpacyjne (fizykalne), mierzy puls oraz ciśnienie krwi. Standardem jest także badanie obrazowe tarczycy (USG).
Endokrynolog w centrum medycznym enel-med – krótkie terminy wizyt, szybkie wyniki badań
W placówce enel-med w Gdańsku pracują doświadczeni i wykwalifikowani lekarze z powołania. Specjaliści skutecznie leczą popularne, jak i rzadkie choroby endokrynologiczne.
W ramach usług endokrynologicznych pacjenci mogą korzystać z pogłębionej diagnostyki. Oferowane badania są wykonywane na nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeniach, które są bardzo czułe i dają precyzyjne pomiary. Wszystko to sprawia, że tak wiele osób zmagających się z zaburzeniami układu dokrewnego wybiera właśnie enel-med.
Endokrynolog Gdańsk – FAQ
Kiedy należy skorzystać z pomocy endokrynologa?
Do endokrynologa w Gdańsku należy udać się w przypadku wystąpienia nadmiernego pocenia, zmian trądzikowych, problemów ze snem, nadwagi lub otyłości, nieuzasadnionego zmęczenia. Wskazaniem do wizyty u tego specjalisty jest też nadmierne owłosienie (w przypadku kobiet), niskie lub zbyt wysokie libido.
Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa?
Wizyta u specjalisty w dziedzinie endokrynologii nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Wystarczy zabrać wykonane do tej pory wyniki badań, zaufać lekarzowi i szczerze odpowiadać na każde pytanie. Zazwyczaj w trakcie wizyty w gabinecie endokrynologicznym wykonywane jest też badanie ultrasonograficzne tarczycy. Warto więc zadbać o to, aby górna część garderoby była luźna i zapewniała specjaliście swobodny dostęp do szyi.
Jakie badania zwykle zleca endokrynolog?
Lekarz endokrynolog może zlecić pacjentowi analizę krwi (oznaczenie poziomu hormonów we krwi), USG tarczycy, a także biopsję (cienkoigłową/gruboigłową) i badania histopatologiczne zmian.