Pulmonolog Łódź - Nasi specjaliści

LUB

dr n. med. Małgorzata Cieślak

5.31 (194 ocen)
Oddział Manufaktura - Łódź
Alergolog
Alergolog dziecięcy
Pulmonolog
Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi
Specjalistka w zakresie alergologii oraz pulmonologii
czytaj więcej

dr n. med. Jacek Gruchała

5.80 (1020 ocen)
Oddział Manufaktura - Łódź
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi
Specjalista w zakresie ...
czytaj więcej

Pulmonolog Łódź – Nasi specjaliści

Pulmonologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób płuc i oskrzeli, a także problemów z oddychaniem, w tym bezdechu sennego.  Na konsultację z dobrym specjalistą pulmonologiem w Łodzi zapraszamy do oddziałów enel-med Manufaktura oraz Piłsudskiego.

Pulmonolog zajmuje się przede wszystkim chorobami płuc i oskrzeli. Należy zgłosić się do niego po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony układu oddechowego.

Kiedy należy zgłosić się do pulmonologa?

Na konsultację do pulmonologa należy zgłosić się szczególnie w sytuacji:

  • przewlekłego kaszlu;
  • odczuwania duszności;
  • zaburzeń oddychania;
  • ucisku w klatce piersiowej;
  • świszczącego oddechu;
  • kłopotów ze złapaniem tchu;
  • odpluwania krwią;
  • szybkiego męczenia się.

Na wizytę u pulmonologa warto zgłosić się również w przypadku historii chorób układu oddechowego w rodzinie lub nałogowego palenia tytoniu.

Jak wygląda wizyta u pulmonologa?

Konsultacja pulmonologiczna rozpoczyna się od zebrania dokładnego wywiadu przez lekarza. Może on zapytać o historię medyczną, występowanie schorzeń układu oddechowego w rodzinie, występujące u pacjenta objawy oraz okoliczności ich ewentualnego nasilania się, a także o przyjmowane leki. Po zebraniu wywiadu lekarz osłuchuje płuca pacjenta, niekiedy wykonuje również badanie gardła. Niekiedy konieczne może być zlecenie przez specjalistę dodatkowych badań. Jeżeli przyczyną problemów jest ciało obce, pulmonolog może usunąć je podczas wizyty.

Jakie choroby diagnozuje pulmonolog?

Pulmonolog najczęściej diagnozuje takie schorzenia, jak: zapalenie płuc lub oskrzeli, astma oskrzelowa, odma płucna lub opłucnowa, pylica, POCHP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), gruźlica, mukowiscydoza, zaburzenia oddychania w trakcie snu.