Oddział Promenada - Warszawa
Oddział Atrium Plaza - Warszawa
Udziela konsultacji jako / Wykonuje zabiegi
Chirurg naczyniowy
Chirurg ogólny
Wykształcenie
Specjalista w dziedzinie chirurgii naczyniowej oraz chirurgii ogólnej i laparoskopowej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe
W latach 1983-2002 asystent, adiunkt-Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej II Wydział Lek. WUM ( Szpital Bródnowski). Pod kierunkiem prof. W. Noszczyka, uzyskał kolejne stopnie naukowe i specjalizacje w zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej. W roku 1989 uzyskał stopień naukowy doktora AM w Warszawie, następnie w roku 1998 stopień doktora habilitowanego. Zwieńczeniem kariery naukowej było odebranie w 2009 r. z rąk Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego nominacji profesorskiej. Prof. Kostewicz w swojej karierze zawodowej w latach 2003-2015 pełnił funkcje Ordynatora Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Kolejno pełnił obowiązki Kierownika II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej WUM oraz Kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Szpitala Praskiego w Warszawie.
Dodatkowe umiejętności
Prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz jest czynnym nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie od ponad 35 lat przekazuje studentom medycyny V i VI roku praktyczną i teoretyczną wiedzę, prowadząc ćwiczenia i wykłady z chirurgii.
Ukończone kursy, szkolenia, staże
Prof. Kostewicz odbył liczne szkolenia i staże zawodowe w znanych amerykańskich i europejskich ośrodkach w zakresie kardiochirurgii i chirurgii naczyń.
W latach 2014-2022 był sędzią Naczelnego Sądu Lekarskiego. Od 2015 roku prezesem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Publikacje
Ma na swoim koncie ponad 350 publikacji, w tym 5 książek i ponad 30 rozdziałów w książkach dotyczących chirurgii dla studentów, specjalizujących się lekarzy i chirurgów. Prof. Kostewicz jest również jednym z pionierów chirurgii laparoskopowej w Polsce. W 2003 roku otrzymał od Ministra Zdrowia nagrodę za szczególne zasługi dla rozwoju chirurgii laparoskopowej w Polsce oraz za redakcję pierwszego na polskim rynku podręcznika ,,Chirurgia Laparoskopowa" PZWL.
Należy do ponad 20 towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych oraz do ścisłego grona założycielskiego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.
W latach 2003-2015 był sekretarzem i wiceprezesem Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich.
Ponadto jest opiekunem Studenckiego Chirurgicznego Koła Naukowego oraz pomysłodawcą i opiekunem cyklicznych studenckich konferencji naukowo- szkoleniowych pod nazwą Czwartki Chirurgiczne, cieszących się od 2007 roku niezwykle dużą popularnością w środowisku studenckim.
Znajomość języków
Język AngielskiJęzyk Polski