Ibuprom® Zatoki Sprint, 10 szt., Ibuprofen, kaps. miękkie
OTC-18
100%13,00 zł
Wskazania:
Stosowanie doraźne w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak ból i niedrożność zatok obocznych nosa, nieżyt nosa (katar), ból głowy, gorączka, bóle stawowo-mięśniowe. Lek należy stosować u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.Dawkowanie:
Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1-2 kaps. co 4-6 h, maks. dawka 6 kaps. w ciągu 24 h. Dzieci i młodzież. Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 kaps. co 4-6 h, maks. dawka 6 kaps. w ciągu 24 h. Dzieci poniżej 12 lat: produkt leczniczy jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat. Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli objawy utrzymują się, nasilają lub jeśli produkt musi być stosowany dłużej niż 3 dni, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Niewydolność nerek lub wątroby. Nie jest wymagane zmniejszenie dawki u pacjentów z łagodnym do umiarkowanego zaburzeniem czynności nerek lub wątroby. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Produkt leczniczy jest przeciwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby.Uwagi:
Do podawania doustnego i do krótkotrwałego stosowania. Kaps. należy przyjmować popijając szklanką wody. Ten złożony produkt leczniczy należy stosować tylko w przypadku, gdy niezbędne jest działanie pseudoefedryny chlorowodorku polegające na zmniejszeniu przekrwienia błon śluzowych nosa oraz przeciwbólowe i/lub przeciwzapalne działanie ibuprofenu. Jeśli przeważa jeden z objawów (występuje pojedynczo albo przekrwienie błony śluzowej nosa lub ból głowy i/lub gorączka) bardziej korzystne jest przeprowadzenie leczenia pojedynczą substancją.Skład:
1 kaps., miękka zawiera 200 mg ibuprofenu oraz 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku.