hero-image

Baza leków

Ibuprom® Zatoki Tabs, 12 szt., Ibuprofen, tabl. draż.

OTC 100%12,50 zł

Wskazania:

Stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Dawkowanie:

Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci powyżej 12 lat: 2 tabl. co 8 h. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Należy zachować co najmniej 4 h przerwę pomiędzy dawkami. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabl./dobę (maks. dawka dobowa 1200 mg ibuprofenu). Pokarm nie zmienia w sposób istotny wchłaniania leku. Produktu leczniczego nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat. Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeżeli konieczne jest stosowanie produktu leczniczego przez dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, pacjent powinien być skierowany do lekarza.

Skład:

1 tabl. draż. zawiera 200 mg ibuprofenu, 6,1 mg fenylefryny chlorowodorku.