hero-image

Baza leków

Lubexyl, 1 but. 150 ml, Benzoyl peroxide, emulsja na skórę

OTC 100%30,51 zł

Wskazania:

Trądzik, zwłaszcza trądzik zaskórnikowy.

Dawkowanie:

Kilka kropli emulsji nanosi się 2x/dobę na zmiany skórne, rozsmarowuje i spłukuje dokładnie wodą po 1-2 min. Leczenie trwa zazwyczaj 2-5 tyg.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na nadtlenek benzoilu. Unikać silnego nasłoneczniania. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu ze spojówkami i błonami śluzowymi nosa i jamy ustnej, włosami i ubraniem.

Działania niepożądane:

W początkowym okresie leczenia może wystąpić uczucie napięcia skóry, lekkie zaczerwienienie lub pieczenie (jeśli objawy te nie ustąpią w ciągu 5 dni, lek należy odstawić; po ustąpieniu objawów można kontynuować kurację, stosując preparat rzadziej i/lub pozostawiając go krócej na skórze).

Działanie:

Preparat do stosowania zewnętrznego w postaci emulsji o działaniu przeciwtrądzikowym. Nadtlenek benzoilu hamuje rozwój Propionibacterium acnes i Staphylococcus spp., uważanych za jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Zmniejsza także wytwarzanie łoju i syntezę kwasów tłuszczowych, odpowiedzialnych za powstawanie zaskórników, udrażnia gruczoły łojowe oraz zmniejsza stan zapalny.

Skład:

1 g preparatu zawiera 40 mg nadtlenku benzoilu.