Prostapol®, 1 but. 100 g, Hypericum perforatum, płyn doustny
OTC
100%7,88 zł
Wskazania:
Produkt leczniczy roślinny o łagodnym działaniu moczopędnym i uspokajającym stosowany tradycyjnie w trudnościach w oddawaniu moczu związanych m.in. z łagodnym przerostem prostaty. Skuteczność produktu w podanych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu. Produkt przeznaczony dla dorosłych mężczyzn.Dawkowanie:
Dorośli mężczyźni: doustnie 2x/dobę po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml letniej wody. Podczas terapii przyjmować zwiększone ilości płynów.Uwagi:
Podczas terapii przyjmować zwiększone ilości płynów.Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny astrowatych.Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności:
Jednorazowa dawka (5 ml) zawiera ok. 2,7 g etanolu. Preparatu nie należy podawać dzieciom oraz osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Jeśli objawy nasilą się, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem. W przypadku stwierdzenia obecności krwi w moczu, nagłego zatrzymania moczu pacjent powinien natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Preparat przeznaczony tylko dla dorosłych. Z uwagi na zawartość etanolu (jednorazowa dawka zawiera ok. 2,7 g etanolu) oraz korzenia kozłka preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.Interakcje:
Możliwość wzmagania działania leków uspokajających i nasennych.Ciąża i laktacja:
Nie dotyczy. Preparat przeznaczony do stosowania przez mężczyzn.Działania niepożądane:
Nie stwierdzono. Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych i zaburzeń żołądkowo-jelitowych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.Przedawkowanie:
Objawy przedawkowania będą związane z zawartością etanolu.Działanie:
Dla preparatu nie przeprowadzono badań farmakologicznych. Stosowanie preparatu oparte jest na tradycji.Skład:
Skład na 100 g produktu: 10 g korzeń kozłka, 3 g korzeń pokrzywy, 2 g ziele dziurawca, 2 g ziele nawłoci, 2 g ziele rzepiku, 1 g kwiat arniki.