ODDZIAŁY
Opis usługi
Nowoczesna stomatologia zna wiele metod poprawy estetyki uśmiechu. Jedną z nich są licówki – uzupełnienie protetyczne pod postacią cienkiej warstwy ceramiki lub kompozytu (w zależności od wskazań), osadzane na wargową część zęba. Na zabiegi stomatologii estetycznej z użyciem licówek zapraszamy do oddziałów enel-med w całej Polsce!
Wyróżnia się kilka rodzajów licówek. Licówki akrylowe są stosowane jako rozwiązanie tymczasowe, najczęściej podczas oczekiwania na stałe uzupełnienie protetyczne lub inne, bardziej trwałe licówki. Są one relatywnie grube, przez co nie zapewniają takiego komfortu jak licówki kompozytowe czy licówki porcelanowe (znane również jako licówki ceramiczne). Licowka kompozytowa cechuje się krótkim czasem wykonania. Można łatwo zmienić jej kolor czy kształt, dopasowując ją do zgryzu pacjenta .tego bym nie pisała Najbardziej estetyczna, najbardziej trwała i wytrzymała jest z kolei licówka ceramiczna. Może być ona użytkowana przez nawet 10-15 lat bez konieczności wymiany.
Licówki – kiedy zgłosić się do stomatologa?
Licówka pomoże rozwiązać wiele problemów związanych z estetyką uśmiechu. Wskazań do zastosowania licówek jest naprawdę sporo – począwszy od nieestetycznych przebarwień koron, przez odbudowę zębów częściowo utraconych, aż po korektę kształtu zęba. Oczywiście o możliwości założenia licówki zawsze decyduje stomatolog, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta.
Licówki na zęby – wskazania
Licówki porcelanowe, które oferujemy pacjentom oddziałów enel-med, są doskonałym rozwiązaniem w przypadku:
- likwidacji tzw. diastemy (przerwy między górnymi jedynkami),
- poprawy kształtu zęba,
- korekty ukruszenia, ułamania, pęknięcia szkliwa,
- zastąpienie nieestetycznych wypełnień,
- wydłużenia za krótkich zębów,
- korekty nieprawidłowości położenia zęba w łuku,
- korekty estetyczna zaburzeń rozwojowych na powierzchni wargowej zębów.
Licówki – jak przebiega leczenie?
Założenie licówki to zabieg, który wymaga kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas konsultacji stomatolog przeprowadza z pacjentem wywiad, w trakcie którego ustala istnienie ewentualnych przeciwwskazań albo czynników ryzyka. W razie potrzeby konieczne jest wyleczenie ubytków próchnicowych i chorób przyzębia, a także oczyszczenie zębów z kamienia i osadu (skaling, piaskowanie, polerowanie).
Stomatolog w znieczuleniu miejscowym lekko zeszlifowuje ząb i pobiera wycisk protetyczny. Trafia on do laboratorium, w którym zostaje wykonana licówka porcelanowa, idealnie dopasowana do budowy jamy ustnej pacjenta. Gdy licówka jest już gotowa, pacjent zgłasza się do stomatologa, który przykleja ją do zęba za pomocą niezwykle wytrzymałego cementu.
Licówki – co po wizycie?
Aby licówka dobrze służyła pacjentowi, po leczeniu powinien przestrzegać on zaleceń stomatologa. Przez kilkanaście, kilkadziesiąt godzin po przyklejeniu licówki nie wolno gryźć twardych pokarmów – mogłaby ona bowiem się odkleić. Aby nie doszło do przebarwień, w tym samym czasie lepiej także nie jeść mocno barwiących produktów.
Co ważne, higiena licówki niczym nie różni się od higieny pozostałych zębów. Jamę ustną należy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie przy użyciu szczoteczki z włosiem odpowiedniej miękkości i pasty do zębów z fluorem. Należy także pamiętać o nitkowaniu przestrzeni między zębami, stosowaniu płynów do płukania ust oraz regularnych wizytach u dentysty.
Licówki porcelanowe – gdzie się zgłosić?
Zabiegi protetyczne z użyciem licówek porcelanowych wykonujemy w oddziałach enel-med w całej Polsce
Formularz kontaktowy
Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.