Opis usługi
Konsultacja u chirurga onkologa w zakresie chorób piersi to oferta skierowana do pań, u których zachodzi podejrzenie rozwoju choroby nowotworowej w obrębie piersi. Specjalista zajmuje się diagnostyką chorób nowotworowych i ich leczeniem, w tym także przeprowadza zabiegi chirurgiczne.
Wskazania do konsultacji u chirurga onkologa w zakresie chorób piersi
Pacjentki są kierowane na konsultacje np. przez lekarza ginekologa, w sytuacjach, gdy w badaniach obrazowych , jak USG, mammografia, rezonans uwidocznione zostaną niepokojące lub niejasne co do swojego charakteru zmiany, np. torbiele , guzki. Sytuacje te mogą wymagać natychmiastowej pomocy specjalisty. Należy pamiętać, że im szybciej wykryty zostanie rak sutka, tym większa szansa na podjęcie skutecznego leczenia. Chirurg onkolog zajmuje się kwalifikacją pacjentek do zabiegów wymagających interwencji chirurgicznej – usunięcie zmiany lub wykonanie mastektomii.
Jak przygotować się do konsultacji u chirurga onkologa w zakresie chorób piersi?
Do wizyty u chirurga onkologa w zakresie chorób piersi nie trzeba przygotowywać się w sposób szczególny. Najważniejsze, aby pacjentka przyniosła na wizytę posiadaną dokumentację medyczną oraz wyniki dotychczas wykonanych badań, w szczególności obrazowych jak USG, mamografia czy rezonans piersi.
Jak przebiega wizyta u chirurga onkologa w zakresie chorób piersi?
Objawy raka piersi i raka sutka nie zawsze są charakterystyczne. Najczęściej panie dowiadują się o zmianach podczas rutynowego badania profilaktycznego lub gdy samodzielnie wykonują badanie kontrolne. Guzek w piersi jest najczęściej wyczuwalny w badaniu palpacyjnym, ale zawsze wymaga wykonania diagnostyki przez lekarza specjalistę.
Podczas konsultacji chirurg onkolog przeprowadza z pacjentką wywiad, analizuje dostarczoną dokumentację oraz wyniki, a także przeprowadza badanie fizykalne. Czynności te pozwalają wskazać drogę dalszej diagnostyki lub terapii. Guzy i torbiele na piersiach nie mogą być bagatelizowane.
FAQ
1. Czy guz piersi zawsze wymaga leczenia chirurgicznego?
Dobór metod leczenia zależy od wielu czynników – przede wszystkim od charakteru histopatologicznego stwierdzanej zmiany. Guzy złośliwe lub potencjalnie złośliwe wymagają usunięcia. Guzy łagodne mogą być poddane wnikliwej obserwacji.
2. Czy torbiel w piersiach to nowotwór?
Torbiele są zazwyczaj zmianami łagodnymi, mogą pojawiać się pojedynczo lub w grupach. Mimo że nie wykazują one cech złośliwości, to nie można ich bagatelizować. Konsultacja z lekarzem jest zawsze niezbędna.
Formularz kontaktowy
Wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy, opowiemy o szczegółach oferty i umówimy Cię na wizytę.