Jeśli masz kompleksy z powodu swoich zębów, dowiedz się jak łatwo można to zmienić. Kolejna metamorfoza uśmiechu przeprowadzona w Enel-Med była możliwa dzięki magazynowi Claudia.      

Metamorfoza zębów w Enel-Med to cykl realizowany z magazynem Claudia, którego drugą uczestniczką jest pani Lidia Grabowska, od lat pracująca jako opiekunka osób starszych. Dowiedz się, jak przebiegał cały proces jej leczenia. 

Metamorfoza uśmiechu – plan leczenia

Pani Lidia wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi, lubi też zajmować się gotowaniem. – Zęby to był mój największy kompleks. Starałam się nie uśmiechać zbyt szeroko, by ich nie pokazywać – wspomina pani Lidia. Kłopoty z zębami to już tylko przeszłość.
Proces leczenia pani Lidii został poprzedzony dokładnym wywiadem, w ramach którego pacjentka opisała swoje problemy i oczekiwania w zakresie metamorfozy uzębienia. Na początek dokonano dokładnego badania klinicznego stanu uzębienia oraz wykonano zdjęcia radiologiczne. To pozwoliło zespołowi specjalistów pod kierownictwem dr Agnieszki Lenard opracować plan leczenia.     

Metamorfoza uśmiechu – krok po kroku

Procedury medyczne związane z metamorfozą uzębienia rozpoczęto od przeprowadzenia higieny jamy ustnej. Kolejnym etapem było leczenie zachowawcze zębów oraz leczenie endodontyczne kilku zębów z zastosowaniem mikroskopu. Ten etap leczenia przeprowadziła lek. dent. Magdalena Dybowska.      
Następnie wykonano badanie stawów skroniowo-żuchwowych i analizę ustawienia łuków twarzowych. Badanie to określa ustawienie żuchwy w stosunku do szczęki i jest bardzo ważne z punktu widzenia zachowania prawidłowej funkcji żucia. Na podstawie wyników badania został przygotowany plan prac protetycznych.

Ostatecznym krokiem u pani Lidii było stałe uzupełnienie protetyczne wykonane przez lek. dent. Agnieszkę Lenard, które objęło:

  • dwa mosty, 
  • korony,
  • licówki na górze,
  • wypełnienia kompozytowe na dole. 

Całe leczenie znacząco poprawiło estetykę uśmiechu, a przede wszystkim przywróciło naturalne warunki zwarciowe. Dzięki przeprowadzonym zabiegom pacjentka odzyskała nie tylko komfort, lecz także piękny, zdrowy uśmiech.

Dowiedz się więcej, czym jest wybielanie zębów i w jaki sposób uzyskać naturalnie biały uśmiech.