Zdrowie

Zdrowie

Ból pleców

Ból pleców to dolegliwość coraz częściej kierująca pacjentów do fizjoterapeutów i ortopedów. Sprawdź, co warto wiedzieć o bólu pleców i jak sobie z nim poradzić. 

Zdrowie

Świnka u dorosłych i u dzieci - objawy, leczenie

Świnka jest chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusy RNA, przed wprowadzeniem szczepień ochronnych chorowały na nią głównie dzieci w wieku od 2-15 lat. Świnka występuje na całym świecie, przenosi się drogą kropelkową, a źródłem zakażenia zawsze jest człowiek.

Zdrowie

Zdrowa trzustka - profilaktyka

Źle zbilansowana dieta, nadwaga, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu szkodzi trzustce i może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Niezdrowy tryb życia bardzo bezpośrednio wpływa na trzustkę, sprawdź jak można o nią zadbać, zanim pojawią się problemy.

 

Zdrowie

Kolonoskopia - wskazania do badania

Nawet kilkanaście procent przypadków zachorowań na nowotwór złośliwy dotyczy właśnie jelita grubego. U mężczyzn to trzeci najczęstszy przypadek zachorowań na nowotwór, z kolei u kobiet drugi. Śmiertelność tej choroby to aż 50%. W grupie poddającej się badaniom przesiewowym śmiertelność spada aż o 20 procent!

Zdrowie dla Ciebie

Co to jest nadżerka?

Popularnie nazywane nadżerkami zmiany na tarczy szyjki macicy są dosyć częstą przypadłością kobiet, kojarzącą się często z rakiem szyjki macicy. Dowiedz się jakie są przyczyny i objawy nadżerek. Czy wszystkie nadżerki trzeba leczyć?

Zdrowie dla Ciebie

Czy torbiel na jajniku jest groźna?

Torbiele jajnika są grupą patologicznych zmian wykrywanych najczęściej w badaniu USG. Sprawdź jakie są przyczyny, objawy i leczenie torbieli jajnika. Czy torbiele jajnika są groźne i czy zawsze oznaczają nowotwór? 

Dieta i odżywianie

Dieta po zawale mięśnia sercowego

Jednym z zaleceń po przebytym zawale mięśnia serowego jest przestrzeganie diety. Badania wskazują jednoznacznie, że odpowiednia modyfikacja sposobu odżywiania zmniejsza ryzyko ponownego zawału oraz śmierci. Przedstawiamy zalecenia żywieniowe po zawale serca. 

Zdrowie

Zespół nerczycowy- czym jest?

Zespół nerczycowy to zespół objawów chorobowych wywołany nadmierną utratą białka z moczem, przekraczającą możliwości kompensacyjne organizmu. Jego przyczyną są różne stany chorobowe, w których dochodzi do uszkodzenia kłębuszków nerkowych. Mogą dotyczyć pierwotnie kłębuszka nerkowego jak i być związane z uszkodzeniem kłębuszka w przebiegu chorób ogólnoustrojowych. Dowiedz się jakie są kryteria rozpoznania zespołu nerczycowego oraz w jaki sposób można go leczyć.

Zdrowie

Neuropatia – czy jest wyleczalna?

Neuropatia to choroba nerwów obwodowych o podłożu neurologicznym. Schorzenie może być traktowane jako osobne lub być objawem innej choroby. Częstość występowania neuropatii rośnie wraz z wiekiem.