Zdrowie

Zdrowie

Leczenie migreny


Migrena nie musi być problemem, z którym zmagamy się przez całe życie. O migrenie i nowoczesnych metodach leczenia migreny mówi specjalista neurologii dr n. med. Magdalena Wysocka - Bąkowska. Sprawdź czym jest migrena i jak poradzić sobie z tą chorobą.

Dieta i odżywianie

Dieta w miażdżycy

Istotnymi czynnikami ryzyka rozwoju miażdżycy są dieta oraz tryb życia. Odpowiednia modyfikacja sposobu żywienia i stylu życia stanowi zarówno profilaktykę, jak i jeden z głównych elementów leczenia miażdżycy.

Zdrowie

Bolesne miesiączkowanie

Miesiączka czyli cykliczne krwawienie z dróg rodnych kobiety, jest ważnym wskaźnikiem jej zdrowia hormonalnego i reprodukcyjnego. Chociaż jest to zjawisko naturalne często zdarzają się nieprawidłowości takie jak nieregularne krwawienia, nadmiernie obfite lub bolesne miesiączki. 

Zdrowie

Paciorkowiec - co to jest, przyczyny, objawy i leczenie

Paciorkowce to bakterie szeroko rozpowszechnione w naszym otoczeniu, niektóre z nich wywołują wiele różnych chorób. Najczęściej dotykają układu oddechowego, ale mogą powodować zakażenia innych organów oraz potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia powikłania poinfekcyjne. 

Zdrowie

Profilaktyka raka prostaty

Rak prostaty to druga, najczęściej spotykana choroba nowotworowa u mężczyzn. Dowiedz się, jakie działania profilaktyczne można podjąć, by nie zachorować na raka prostaty.