Zdrowie

Dieta i odżywianie

Co jeść przy Hashimoto?

Wokół diety przy chorobie Hashimoto krąży wiele krąży opinii. Część z nich jest jak najbardziej zasadna, ale w niektórych przypadkach bez współpracy z dietetykiem osoba chora może sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Bez żadnych wątpliwości, dieta w chorobie Hashimoto powinna dostarczać składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gruczołu oraz wytwarzania hormonów. Dowiedz się jakie produkty szczególnie warto włączyć do jadłospisu, a których należy unikać. 

Zdrowie

Delirium tremens - kogo dotyka?

Zespół zależności alkoholowej jest chorobą wywołującą szkodliwe skutki zarówno dla dotkniętej nim osoby jak i jej otoczenia. Dowiedz się czym jest majaczenie alkoholowe i jak postępować w przypadku jego wystąpienia.

Zdrowie

Retinopatia cukrzycowa - objawy leczenie

Cukrzyca jest obecnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych w społeczeństwie chorób przewlekłych. Obecnie w Polsce cierpi na nią około 3 milionów osób. Dowiedz się czym jest retinopatia cukrzycowa!

Zdrowie

Oponiak - czy to groźne?

Oponiaki to najczęstsze pierwotne guzy wewnątrzczaszkowe. Wykrywane są głównie powyżej 50 roku życia. Częściej dotykają kobiet, u 2 do 3% populacji mają charakter bezobjawowy.

Dieta i odżywianie

Erytrytol - zdrowszy zamiennik cukru

Erytrytol jest jednym z wielu dostępnych na rynku słodzików stanowiących alternatywę dla białego cukru. Charakteryzuje się znikomą kalorycznością oraz dużą stabilnością. Jednak to nie jedyne zalety erytrytolu. Sprawdź jak wpływa na zdrowie i czy warto go stosować zamiast cukru. 

Zdrowie

Aspergiloza - objawy, leczenie

Aspergiloza jest chorobą wywoływaną przez grzyby pleśniowe które bytują w wodzie, ziemi, pośród rozkładających się liści czy w przechowywanym zbożu. Może okazać się niezwykle niebezpieczna dla pacjentów z przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego oraz osób z defektami immunologicznymi.