Zdrowie

Zdrowie

Stożek rogówki - przyczyny, objawy, leczenie

Stożek rogówki to niezapalna choroba rogówki prowadząca do jej ścieńczenia i zmiany kształtu z kulistego na stożkowaty. Dowiedz się, jakie są metody zapobiegania rozwojowi stożka rogówki oraz jak można ją leczyć. 

Zdrowie

Czy warto jeść pestki i nasiona? Sprawdź, które wybrać!

Pestki i nasiona jako źródło witamin i składników mineralnych są produktami, które powinny być codziennym elementem diet.  Stanowią też cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, co czyni z nich ważny element profilaktyki chorób układu sercowo – naczyniowego.

Zdrowie

Pęknięte naczynko w oku. Jak reagować w takim przypadku?

Jednym z częstych objawów, z którym pacjenci zgłaszają się do lekarza okulisty jest wylew podspojówkowy. Na szczęście w większości przypadków jest to zjawisko bezbolesne, nie powoduje utraty widzenia i stopniowo ustępuje bez specjalnego leczenia - mówi okulista dr n. med. Marcin Jezierski z Enel-med.

Dieta i odżywianie

Kiełki – cenne źródło składników bioaktywnych

Kiełki, czyli skiełkowane nasiona roślin charakteryzują się dużą zawartością witamin, składników mineralnych i substancji bioaktywnych, co czyni z nich niezwykle wartościowe uzupełnienie diety. Mogą być fajnym dodatkiem do kanapek, sałatek czy surówek. Dowiedz się, które kiełki szczególnie warto włączyć do menu i dlaczego.