Zdrowie

Zdrowie

Co to jest ortoreksja?

Ortoreksja to zaburzenie odżywiania polegające na obsesji zdrowego jedzenia – jakości i pochodzenia pokarmów. Leczenie zaburzenia polega na zmianie stylu żywienia w konsekwencji terapii behawioralno-poznawczej przy udziale psychoterapeuty i dietetyka.

Zdrowie

Żółtaczka - przyczyny, objawy i leczenie

Żółtaczka to zespół objawów chorobowych, który manifestuje się głównie żółtym zabarwieniem twardówki oczu, skóry i błon śluzowych. To istotny objaw, który może świadczyć o poważnej chorobie wątroby, krwinek czerwonych lub towarzyszyć chorobom narządów jamy brzusznej, np. trzustki lub śledziony.

Zdrowie

Tężyczka – co to za choroba?

Tężyczka to zespół objawów chorobowych występujący przy zbyt niskim stężeniu wapnia (Ca2+) w organizmie.  Szybko postawiona diagnoza i właściwe leczenie umożliwiają eliminację uciążliwych objawów i znacznie poprawiają komfort życia.
 

Zdrowie

Co jest dobre na oparzenia?

Oparzenia stanowią częsty uraz, szczególnie u dzieci. Najczęściej spowodowane są energią cieplną i promieniowaniem słonecznym. Przy oparzeniach najważniejsza jest szybka pomoc przedmedyczna, podjęta bezpośrednio po urazie. Dowiedz się, co może pomóc na oparzenia. 

Zdrowie

Brodawka wirusowa (HPV) – objawy i leczenie

Brodawki, zwane potocznie kurzajkami to powszechnie obserwowane zmiany skórne wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Dowiedz się jak rozpoznać i leczyć brodawki wirusowe i kiedy konieczna jest diagnostyka specjalistyczna.

Zdrowie

Czy kiła jest wyleczalna?

Kiła jest chorobą weneryczną przenoszoną drogą płciową. Dowiedz się czym jest kiła, jak się przed nią chronić i co należy zrobić w przypadku wystąpienia objawów choroby.
 

Zdrowie

Jak odetkać zatkane ucho?

Zatkane ucho to częsta przypadłość, z reguły spowodowana zalegającą woskowiną. Warto skonsultować się z lekarzem laryngologiem, który profesjonalnie usuwa nagromadzoną wydzielinę uszną. O sposobach leczenia i możliwych przyczynach zatkanego ucha mówi specjalista laryngolog dr n. med. Anna Młodkowska z enel-med.