Zdrowie

Dieta i odżywianie

Nowoczesne Święta

Wyjątkowy czas wymaga wyjątkowej oprawy. Zapraszamy do naszego kulinarnego przewodnika, w którym znajdziesz garść inspiracji na nowoczesne potrawy wigilijne. 

Zdrowie

Implanty ratują zdrowie

Dziś mamy pewność, że implanty się przyjmują i stosowane w jamie ustnej działają korzystnie dla zdrowia organizmu, jako najlepsze uzupełnienie braków zębowych - mówi stomatolog enel-med dr n. med. Krzysztof Makuch. 

Zdrowie w pracy

Co trzeba wiedzieć o e-zwolnieniach?

Na czym polegają e-zwolnienia? Jakie korzyści dają pacjentom? Odpowiada dr n. med. Michał Florczak, kierownik medyczny medycyny wyjazdowej i interwencyjnej, telemedycyny oraz ambulatoryjnej pomocy doraźnej Enel-Med. 

Zdrowie

Atak kamicy nerkowej

Kamica nerkowa to choroba układu moczowego, która powstaje w wyniku odkładania się tzw. złogów. Dowiedz się jakie objawy daje schorzenie, jak mu zapobiegać i jak wygląda leczenie.

Zdrowie dla Ciebie

Opatrunki na ranę

Skóra jako największy narząd człowieka i najbardziej zewnętrznie położony narażona jest na ciągłe uszkodzenia. Dowiedz się, jaki opatrunek założyć na konkretny rodzaj rany?

Zdrowie

Co trzeba wiedzieć o HIV?

Legendarny wokalista grupy Queen był jedną z pierwszych znanych osób, które zmarły na AIDS. Dziś ta choroba wywoływana przez ludzki wirus niedoboru odporności (HIV) wciąż jest śmiertelnie niebezpieczna, ale już zdecydowanie mniej niż choćby 27 lat temu.

Zdrowie

Zapalenie trzustki

Trzustka jest ważnym narządem gruczołowym, odpowiedzialnym za wydzielanie enzymów trawiennych oraz produkującym hormony regulujące poziom glukozy we krwi. Dowiedz się, jakie są najczęstsze objawy chorej trzustki.

Dieta i odżywianie

Co jeść przy zaparciach?

Zaparcia znacząco obniżają jakość życia. Dotyczą od 2. do blisko 30% osób. Jednym ze skutecznych sposobów zarówno profilaktyki, jak i leczenia jest odpowiednia dieta. Poznaj jej zasady.