Zdrowie

Zdrowie

Zespół cieśni podbarkowej – objawy, leczenie

Zespół cieśni podbarkowej określany też  to jedna z najczęstszych dysfunkcji stawu ramiennego. Wśród przyczyn wymienia się urazy, zmiany zwyrodnieniowe oraz uprawianie szczególnych dyscyplin sportu. Sprawdź, na czym polega zespół cieśni podbarkowej i jak sobie z nim poradzić.

Zdrowie

Odwodnienie - co trzeba wiedzieć o odwodnieniu?

Szczególnie podczas letnich upałów odpowiedni poziom wody w organizmie jest niezbędny dla jego prawidłowego funkcjonowania. Zbyt mała ilość wody utrudniona normalne funkcjonowanie i może stanowić poważne zagrożenie. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o odwodnieniu.

Zdrowie

Lamblioza - objawy, dieta, leczenie

Lamblioza jest chorobą pasożytniczą wywoływaną przez pierwotniaki. Zarażeniu częściej ulegają dzieci niż dorośli. Przebieg choroby może być bezobjawowy, ostry lub przewlekły. Nieleczona przewlekła lamblioza u dzieci może prowadzić nawet do zaburzeń funkcji poznawczych czy do zaburzeń wzrastania.

Dieta i odżywianie

Jakie płatki wybrać? Rodzaje płatków zbożowych i zdrowie

Produkty z pełnego ziarna zbóż powinny być codziennym elementem diety. Badania potwierdzają, że zmniejszają one ryzyko rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy, otyłości czy chorób układu sercowo-naczyniowego. Dowiedz się, dlaczego warto jeść płatki zbożowe, które wybierać, a jakich lepiej unikać.

Zdrowie

Porażenie prądem

Porażenie prądem to zdarzenie potencjalnie zagrażające życiu. Dowiedz się jak prąd oddziałuje na organizm człowieka i co zrobić, jeśli jesteś świadkiem wypadku związanego z elektrycznością.

Zdrowie

Rwa kulszowa - objawy, postępowanie, profilaktyka

Bóle krzyża są jednymi z najczęstszych schorzeń dotykających pacjentów, około 70% populacji w jakimś okresie swojego życia przynajmniej raz cierpi dolegliwości bólowe w okolicy lędźwiowo krzyżowej. Rwa kulszlowa jest jedną z wielu przyczyn zespołów bólowych kręgosłupa.

Zdrowie

Co zrobić gdy ukąsi żmija?

Na terenie Polski żyje jedynie kilka gatunków węży, spośród których jadowity jest wyłącznie jeden – żmija zygzakowata. Każdego roku, zwłaszcza podczas wakacyjnego wypoczynku na terenach leśnych dochodzi do ukąszeń. Dowiedz się jak się uchronić przed ukąszeniem żmii i jak postępować w przypadku, gdy do niego doszło.
 

Zdrowie

Co to jest ortoreksja?

Ortoreksja to zaburzenie odżywiania polegające na obsesji zdrowego jedzenia – jakości i pochodzenia pokarmów. Leczenie zaburzenia polega na zmianie stylu żywienia w konsekwencji terapii behawioralno-poznawczej przy udziale psychoterapeuty i dietetyka.

Zdrowie

Żółtaczka - przyczyny, objawy i leczenie

Żółtaczka to zespół objawów chorobowych, który manifestuje się głównie żółtym zabarwieniem twardówki oczu, skóry i błon śluzowych. To istotny objaw, który może świadczyć o poważnej chorobie wątroby, krwinek czerwonych lub towarzyszyć chorobom narządów jamy brzusznej, np. trzustki lub śledziony.