Zdrowie

Zdrowie

Na czym polega mastektomia prewencyjna?

Nowotwór piersi jest statystycznie jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych, na który chorują Polki. Wiele kobiet obciążanych jest genetycznie mutacjami genów BRCA1 lub BRCA2, jak również mutacje genu CHEK2 odpowiedzialnych za zachorowalność na raka piersi.

Zdrowie

Alkaptonuria: rzadka choroba czarnych kości

Alkaptonuria to choroba metaboliczna, której cechą charakterystyczną jest gromadzenie się kwasu homogentyzynowego (HGA) i jego produktu utleniania w tkankach. Jej objawy to ciemnienie moczu i skóry oraz zmiany w stawach i innych narządach.

Zdrowie

Maść, nalewka czy napar? Dowiedz się, jak stosować wrotycz

Od czerwca do września na polskich łąkach, w lasach, na polach, a nawet w przydrożnych rowach krajobraz mocno zażółca się od kwiatostanów wrotyczu. Ta masowo rosnąca roślina znana jest nie tylko z intensywnie żółtych kwiatów, ale także z właściwości przeciwwirusowych oraz łagodzących, dających ulgę przy problemach z układem pokarmowym.

Stomatologia

Mosty i protezy na implantach – kompendium wiedzy

Kompletne uzębienie to niezaprzeczalnie bardzo ważny element wpływający na komfort naszego życia, zarówno pod kątem estetycznym, jak i zdrowotnym. Piękny uśmiech pozbawiony ubytków to atrybut, ale także szansa na prawidłowe rozdrabnianie pokarmu, a co za tym idzie sprawne funkcjonowanie układu trawiennego.