Zdrowie

Zdrowie

Ząb mądrości - dlaczego tak szybko się psuje?

Zęby mądrości nazywany także ósemkami, czasami psują się szybciej niż inne zęby. Sprawdź czym jest ząb mądrości i jakie są przyczyny kłopotów zdrowotnych dotyczących właśnie "ósemek". Jak zapobiegać psuciu się zębów mądrości? 

Seks

Choroby weneryczne - co młodzież powinna o nich wiedzieć?

Młodość jest czasem eksperymentowania – pierwszego zakochania, pierwszego pocałunku, pierwszego seksu. Często, w uniesieniu miłosnym, nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą za iść za zbliżeniem. Co warto wiedzieć o chorobach wenerycznych, które mogą pozostawić przykrą pamiątkę?

Zdrowie

AIDS - co warto wiedzieć o chorobie?

Problem zakażeń HIV jest wciąż aktualny i według danych Polskiego Zakładu Higieny, liczba zakażeń wirusem HIV wzrasta. W 2018 roku zanotowano niemal 1300 nowych przypadków. Osoby młode nieświadome swojego zakażenia stanowią przyczynę większości nowych zakażeń, a ich część jest wykrywana już w stadium AIDS. Czym jest AIDS?

Zdrowie

Skolioza - co to jest?

Skolioza nazywana bocznym skrzywieniem kręgosłupa jest chorobą cywilizacyjną, najczęściej występującą w wieku dojrzewania dziecka, ale pojawia się też u osób dorosłych. Warto pamiętać, że schorzenie samo nie ustąpi, a jego zaniedbanie może doprowadzić do leczenia operacyjnego.

Zdrowie

Leczenie bólu i bólu przewlekłego

Leczeniu bólu pooperacyjnego oraz charakterystycznego bólu przewlekłego to skomplikowany proces. Sprawdź, jak można poprawić samopoczucie i uporać się z bólem. O szczegółach mówi anestezjolog lek. Przemysław Walczuk z warszawskiego Szpitala Centrum enel-med.

Zdrowie

Dyskopatia - przyczyny, objawy, leczenie

Dyskopatia to degeneracyjne procesy, które zachodzą w krążku międzykręgowym. Poznaj przyczyny, objawy i sposoby leczenia dyskopatii, na najważniejsze pytania odpowiad specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu prof. dr hab. Robert Gasik.

Zdrowie dla Ciebie

Dobry portal o zdrowiu

Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze, warto więc świadomie o nie zadbać. Liczy się wiedza o profilaktyce, objawach chorób, ich przyczynach, nowoczesnym leczeniu i odpowiedniej rehabilitacji. Na enel-zdrowie znajdziesz wszystko o zdrowiu w jednym miejscu.

Zdrowie

Hormonalne przyczyny otyłości

Otyłość to dziś jedna z epidemii XXI wieku. Z nadwagą i otyłością zmaga się dziś blisko 30 % mężczyzn i kobiet, sprawdź kiedy powodem kłopotów mogą być przyczyny hormonalne. Wyjaśnia specjalista endokrynologii lek. Marek Braszkiewicz z enel-med.