Zdrowie

Zdrowie

Rak szyjki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Rak szyjki macicy jest wywoływany w 99,7% przez wirusa brodawczaka ludzkiego (human papilloma virus, HPV). Na raka szyjki macicy chorują często kobiety, które gabinety ginekologiczne omijają szerokim łukiem i nie wykonują regularnie cytologii. 

Zdrowie

Co to jest lipidogram?

Lipidogram to badanie, które określa poziom cholesterolu całkowitego, frakcji cholesterolu LDL, HDL oraz trójglicerydów. Dowiedz się kiedy wykonuje się lipidogram, jak wygląda badanie.

Zdrowie

Koślawość stawów kolanowych, czym jest?

Koślawość stawów kolanowych jest wadą kończyn dolnych, w których zostaje zaburzona ich oś. Dowiedz się jakie są przyczyny koślawości kolan, jak wygląda choroba u dzieci i u dorosłych? Jak leczy się koślawość kolan?

Zdrowie

Jesień: przeziębienie i grypa

Jesień to pora roku, z którą nieodłącznie kojarzą nam się choroby takie jak przeziębienie czy grypa. Dlaczego chorujemy jesienią, jak sobie radzić i jak zapobiegać chorobom wyjaśnia dr n. med. Cezary Ścibiorski, internista i specjalista medycyny rodzinnej. 

Zdrowie

Rehabilitacja ginekologiczna i urologiczna

Czym jest rehabilitacja uroginekologiczna, do kogo jest skierowana? W ten nieinwazyjny sposób można poprawić swój komfort życia i wrócić do pełnej aktywności zawodowej, towarzyskiej czy sportowej. Dowiedz się więcej o rehabilitacji uroginekologicznej. 

Zdrowie

Kifoza - czym się charakteryzuje?

Kifoza patologiczna to zazwyczaj postępująca deformacja kręgosłupa, wynikająca z różnych przyczyn chorobowych i występująca niezależnie od wieku i płci pacjenta. Postępowi deformacji często można zapobiegać, dlatego warto zadbać o profesjonalną opiekę medyczną i odpowiednie warunki pracy. 

Zdrowie

Przepuklina mosznowa - czym jest to schorzenie?

Przepuklina mosznowa jest rodzajem przepukliny brzusznej, dotyczącej mężczyzn i chłopców. Schorzenie może występować u małych dzieci lub być nabyte. Głównym objawem przepukliny jest obecność worka przepuklinowego w mosznie pacjenta. Leczeniem z wyboru jest operacja.

Dieta i odżywianie

Grzyby - właściwości zdrowotne

Koniec lata i początek jesieni to idealna pora na grzybobranie. Dowiedz się jaki wpływ na zdrowie mają grzyby i spróbuj urozmaicić swój jadłospis doceniając grzybowy smak i aromat. Sprawdź jak często można bezpiecznie jeść grzyby.