Zdrowie

Zdrowie

Daltonizm - na czym polega i jak się go diagnozuje?

Mnogość barw jakie ludzkie oko potrafi rejestrować codziennie jest wynikiem łączenia się trzech podstawowych barw: czerwonej, zielonej i niebieskiej.  Co się jednak dzieje, gdy następuje nieprawidłowy odczyt jednej lub więcej z nich? Czy daltonizm można skorygować go okularami? 

Zdrowie

Czy polipy w nosie są groźne?

Polipy nosa to miękkie guzki pokrywające ściany jamy nosowej i zatok. Choć nie stanowią poważnego zagrożenia, są przyczyną przewlekłych, nieprzyjemnych dolegliwości związanych z upośledzeniem drożności nosa irozmaitych powikłań.

Dieta i odżywianie

Aloes - poznaj jego różne zastosowania

Aloes jest rośliną o bardzo wartościowym składzie, będącą źródłem zarówno witamin, składników mineralnych, jak i związków bioaktywnych. Aloes korzystnie wpływa na stan skóry, pracę przewodu pokarmowego czy też poziom cukru we krwi.

Zdrowie

Czy woda gazowana jest zdrowa?

Jeśli gazowana woda jest dobrej jakości, bezpiecznie może być zamiennikiem wody niegazowanej lub całkowicie ją zastąpić. Dzięki dwutlenkowi węgla korzystnie wpływa między innymi  na pracę przewodu pokarmowego, a przeciwwskazana jest tylko przy kilku schorzeniach. 

Dieta i odżywianie

Warzywa kapustne - porcja zdrowia na jesień i zimę

Warzywa kapustne stanowią produkty o wysokiej wartości odżywczej. Są źródłem nie tylko witamin czy składników mineralnych, ale również składników bioaktywnych o korzystnym wpływie na cały organizm. Niska kaloryczność, niski indeks glikemiczny, bogactwo błonnika i witamin, dowiedz się więcej!

Zdrowie

Ketony w moczu - czy to groźne?

Badanie ogólne moczu tak jak i inne testy laboratoryjne i badania obrazowe, powinny być zawsze interpretowane przez lekarza. Warto jednak dowiedzieć się czym są ketony i z czym może być związana ich obecność w moczu. 

Zdrowie

Goździki – zdrowie w sezonie jesienno-zimowym

Goździki działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, wspomagają też odporność, dlatego tym bardziej powinny znaleźć miejsce w kuchni w sezonie jesienno – zimowym. Sprawdź działanie goździków i dowiedz się komu goździki będą szczególnie pomocne!