Zdrowie

Dieta i odżywianie

Dieta w cukrzycy

Dieta, zwłaszcza w cukrzycy typu 2, jest jednym z podstawowych elementów terapii. Jej celem jest utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Mimo licznych ograniczeń służących zdrowiu może być bardzo smaczna.

Zdrowie

Miłość zaczyna się w mózgu

Poznaj hormony miłości, kulisy przyciągania, przywiązania, wierności i zazdrości. Czy wiesz, co jest nazywane głównym ośrodkiem miłości? Jaka reakcja organizmu jest niezbędna, żeby się zakochać?

Zdrowie dla Ciebie

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła i nawracająca choroba skóry. Uważana jest za jedno z najczęstszych schorzeń w praktyce dermatologicznej. Dotyka szacunkowo około 3% populacji. W większości osoby młode.

Zdrowie

Grypa żołądkowa

Infekcja potocznie nazywana grypą żołądkową z grypą ma niewiele wspólnego. Jedynie fakt wywoływania jej przez wirusy. Fachowo, jest to wirusowe zapalenie przewodu pokarmowego. Przeważnie dotyczy niemowląt i małych dzieci. Wywołuje biegunkę oraz wymioty. 

Zdrowie

Zaburzenia snu

Zaburzenia snu potrafią rujnować zdrowie i życie. Powodują brak koncentracji, spowolnienie, negatywnie wpływają na organizm.  O szczegóły pytamy dr n. med. Joannę Wilkowską- Chmielewską, zajmująca się diagnostyką i leczeniem zaburzeń snu w enel-med.

Zdrowie dla Ciebie

Badanie na HPV

Dowiedz się czym są badania na obecność wirusa HPV. Dlaczego warto je zrobić, co oznaczają wyniki? Jakie są rodzaje tego wirusa, jakie choroby może spowodować? Sprawdź co musisz wiedzieć na temat badań na HPV.

Dieta i odżywianie

Ranking diet

Najlepszą dietą na rok 2019 okrzyknięta została dieta śródziemnomorska. Jest opisywana nie tylko jako najlepszy sposób na zdrowe odżywianie, ale też jak najlepszą dietą bazującą na roślinachi najlepszą dietą na cukrzycę.