Ciąża i dziecko

Ciąża i dziecko

Czy można biegać w ciąży?

Czas ciąży nie musi oznaczać wielomiesięcznej przerwy w aktywności fizycznej. Dowiedz się jak biegać w ciąży i kiedy bieganie jest nie wskazane lub niebezpieczne. O bieganiu w ciąży mówi fizjoterapeutka enel-sport Agata Madaj-Goldman

Rozwój dziecka

Jaki plecak wybrać dla dziecka?

Zły wybór szkolnej torby lub plecaka dla dziecka może przyczynić się do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i dyskopatii w jego dorosłym życiu. Dowiedz się jak wybrać plecak dla dziecka, radzi specjalista ortopedii  traumatologii narządu ruchu dr n. med. Wojciech Słowiński z enel-sport.

Rozwój dziecka

Jak zadbać o zdrowie młodego piłkarza?

Twoje dziecko gra w piłkę nożną? Dowiedz się jak zmniejszyć ryzyko jego urazów i kontuzji sprawiając, że w dorosłe życie wejdzie zdrowe i sprawne fizycznie. O zdrowiu młodych piłkarzy mówi specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu dr n. med. Wojciech Słowiński, wieloletni lekarz młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Ciąża i dziecko

Cukrzyca ciążowa - diagnostyka, leczenie

Cukrzyca ciążowa stanowi obecnie najczęstsze powikłanie metaboliczne ciąży. Może dotyczyć ponad 10% kobiet ciężarnych. Nieleczona może być przyczyną przedwczesnego porodu, wad rozwojowych, poronienia i śmierci wewnątrzmacicznej.