Dowiedz się czym jest rdzeniowy zanik mięśni i jak działa nowy, niezwykły lek pozwalający na jego zahamowanie. Poważnym problemem w zastosowaniu terapii jest jednak jej ogromna cena i konieczność kontynuacji przez całe życie pacjenta.
Rehabilitacja po cesarskim cięciu rozpoczyna się już w szpitalu, kiedy można rozpocząć ćwiczenia w domu? Dowiedz się od czego zależy początek i intensywność rehabilitacji po cesarskim cięciu. Co trzeba wiedzieć o rehabilitacji po cesarskim cięciu, wyjaśnia specjalistka fizjoterapii mgr. Elżbieta Mastalerz z enel-med.
O plusach i minusach przy cesarskim cięciu rozmawiamy z doświadczonym specjalistą ginekologii i położnictwa, dr n. med. Piotrem Hinczem. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o cesarskim cięciu i kiedy jest ono zalecane.
Konflikt serologiczny może wystąpić podczas każdej ciąży, chociaż w pierwszej ciąży dochodzi do niego niezwykle rzadko. Dowiedz się czym jest konflikt serologiczny, jakie ma znaczenie dla prawidłowego rozwoju ciąży oraz w jaki sposób można go leczyć.
Jak bardzo dzieci są narażone na zakażenie koronawirusem? Jak ograniczyć zagrożenie w żłobku, przedszkolu czy szkole? Na co szczególnie trzeba uczulić dzieci idące do szkoły? Ze specjalistą pediatrii lek. Magdaleną Pycińską rozmawiamy o roku szkolnym w czasie pandemii i zagrożeniu, które możemy minimalizować.
Dowiedz się kiedy można zrobić test ciążowy i od czego zależy jego pozytywny wynik. Na najważniejsze pytania o test ciążowy odpowiada dr n. med. Katarzyna Skórzewska, specjalista położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii.
Ciemieniucha jest schorzeniem charakterystycznym dla niemalże każdego niemowlaka, choć może dotykać również starsze dzieci i nastolatków. Jest manifestacją łojotokowego zapalenia skóry. Ciemieniucha nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jednak jest istotnym problemem estetycznym wymagającym odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy.
Ciąża pozamaciczna to stan w którym dochodzi do nieprawidłowego zagnieżdżenia zarodka, poza jamą macicy. Nierozpoznana ciąża pozamaciczna jest najczęstszą przyczyną zgonu kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, dowiedz się więcej!
Niskorosłość z reguły występuje rodzinnie, można ją odziedziczyć po rodzicach i dziadkach. Niedobór wzrostu nie zawsze można wyleczyć, jednak istnieje kilka metod radzenia sobie ze schorzeniem.
Wirus grypy często atakuje dzieci, czy stanowi dla nich tak duże zagrożenie jak dla dorosłych? Sprawdź, co trzeba wiedzieć o grypie u dzieci, jak ją rozpoznać, jak leczyć i w jaki sposób jej zapobiegać.