Ciąża i dziecko

Badania

Rezonans magnetyczny dla dzieci

Badanie NMR to obecnie najnowocześniejszy i najdokładniejszy nieinwazyjny sposób obrazowania ludzkiego ciała. W pediatrii daje możliwości szczegółowej i bezpiecznej oceny anatomii i patologii w organizmie dziecka.

Ciąża i dziecko

Dlaczego warto szczepić dzieci?

Szczepienia dzieci pozwalają im uniknąć wielu poważnych chorób, stanowiących zagrożenie dla życia. Lek. Andrzej Mierzecki z enel-med mówi o zagrożeniach płynących z celowego nieszczepienia dzieci.

Ciąża i dziecko

Różyczka jest niebezpieczna

Różyczka jest zakaźną chorobą wieku dziecięcego. Zachorować mogą jednak także osoby dorosłe, wówczas zakażenie może mieć cięższy przebieg z powikłaniami. Zachorowanie na różyczkę wiążę się z bardzo niebezpiecznymi konsekwencjami dla kobiet w ciąży. 

Ciąża i dziecko

Jak rozpoznać ciążę?

Początek ciąży może przebiegać inaczej u każdej kobiety, pierwsze objawy to bardzo indywidualna kwestia. Sprawdź jakie symptomy pojawiają się w pierwszym etapie ciąży.  

Rozwój dziecka

Pierwszy raz u dentysty

Dowiedz się kiedy po raz pierwszy pojawić się z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym i co dają pierwsze wizyty.  Na pytania rodziców odpowiada dr n. med. Krzysztof Makuch stomatolog enel-med.

Rozwój dziecka

Z uśmiechem po szkolne wyzwania

Zdrowe dziecko to uśmiechnięte dziecko. Chętniejsze do nauki i podejmowania nowych wyzwań. Nie bez znaczenia jest również stan jego uzębienia. Sprawdź jak zadbać o zęby twojego dziecka w szkole.