Terapia integracyjna, zamiast opierać się na jednej teorii, czerpie z różnych metod, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna, humanistyczna czy systemowa, aby stworzyć skuteczny i spersonalizowany plan leczenia.
Terapia systemowa to nurt psychoterapii, który koncentruje się na relacjach i interakcjach między ludźmi, zwłaszcza w obrębie rodziny.
Terapia humanistyczna koncentruje się na rozwoju osobistym, wewnętrznym potencjale i autentycznym wyrażaniu siebie.
Terapia psychoanalityczna opiera się na założeniu, że nasze myśli, emocje i zachowania są w dużej mierze kształtowane przez nieświadome procesy psychiczne.
Terapia psychodynamicznakoncentruje się na odkrywaniu nieświadomych procesów wpływających na nasze emocje, myśli i zachowania.
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT, od ang. Cognitive Behavioral Therapy) to jeden z najlepiej przebadanych i najczęściej stosowanych nurtów psychoterapeutycznych.
Bulimia (żarłoczność psychiczna) to schorzenie polegające na naprzemiennych napadach kompulsywnego jedzenia i zachowaniach kompensacyjnych. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć to zaburzenie.
Ludzki mózg jest odpowiedzialny za odbieranie, selekcję, analizę i przechowywanie różnorodnych informacji docierających do nas z szeroko rozumianego otoczenia. Proces tworzenia i przechowywania wspomnienia odbywa się w synapsach – niewielkich strukturach na powierzchni komórek nerwowych zwanych neuronami.
Więź emocjonalna dziecka z rodzicami (zwłaszcza z matką) to poczucie silnego związku, które kształtuje się już w okresie niemowlęctwa i stanowi nieocenioną wartość i podstawę do prawidłowego rozwoju dziecka. Jest także potencjałem na kolejne lata życia, w tym także na okres dorosłości.
Nasze zdrowie i dobre samopoczucie to bardzo ważne aspekty zdrowego funkcjonowania w codziennym życiu. Niestety, czasami poddajemy się złej energii innych osób, która potrafi nas osłabić.