Psychologia

Zdrowie psychiczne

Co to jest uzależnienie?

Uzależnienie to granica, której przekroczenie oznacza zniewolenie od przyjemności. Uzależnić można się niemalże od wszystkiego – zarówno od substancji psychoaktywnych jak i określonych czynności. Czym jest uzależnienie i jakie są jego objawy? Jak się uchronić przed uzależnieniem i jak pomóc osobie uzależnionej?

Psychologia

Zespół lęku uogólnionego - wymysł czy poważna choroba?

Każda osoba w ciągu swojego życia doświadcza lęku, natomiast problem pojawia się kiedy lęk przeszkadza normalnie funkcjonować i staje się poważnym zaburzeniem. Jedną z najcięższych postaci zaburzeń lękowych jest lęk uogólniony. Sprawdź czym jest lęk uogólniony, jakie są objawy?

Psychologia

Co to jest choroba dwubiegunowa?

Dowiedz się czym jest choroba dwubiegunowa, jakie są jej przyczyny oraz w jaki sposób można ją leczyć. Dowiedz się jakie są objawy choroby dwubiegunowej i jak je rozpoznać.

Psychologia

Czym jest jesienna chandra?

Jesienna chandra i gorsze samopoczucie o tej porze roku to często sezonowe zaburzenia afektywne. Sprawdź jakie są objawy jesiennej depresji i jak poradzić sobie z chandrą. Dowiedz się jak można pomóc sobie lub bliskim nam ludziom zmagającym się sezonową obniżką nastroju, zanikiem radości i optymizmu.  

Psychologia

Terapia poznawczo-behawioralna

Często można się spotkać z postrzeganiem psychoterapii jako jakiegoś metafizycznego procesu. Nic bardziej mylnego. W terapii poznawczo- behawioralnej wszystkie techniki, modele teoretyczne i protokoły terapeutyczne są sprawdzone i poparte licznymi badaniami. 

Zdrowie psychiczne

Leczenie depresji

Dowiedz się jakie są sposoby leczenia depresji. Jak wygląda leczenie poprzez psychoterapię, na czym polega farmakoterapia? Dlaczego nie warto bać się pomocy psychologicznej?

Stres

Wakacje: uwolnij się od stresu!

Urlop to czas kiedy odpoczywamy od codziennych obowiązków i kłopotów. Niezależnie czy spędzamy ten czas chodząc po górach czy leżąc na plaży, najważniejszy jest odpoczynek od stresu. Warto pomóc organizmowi dzięki... kolorowankom!