Depresja stanowi jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń psychicznych i ma istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie.
Terapia integracyjna, zamiast opierać się na jednej teorii, czerpie z różnych metod, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna, humanistyczna czy systemowa, aby stworzyć skuteczny i spersonalizowany plan leczenia.
Terapia systemowa to nurt psychoterapii, który koncentruje się na relacjach i interakcjach między ludźmi, zwłaszcza w obrębie rodziny.
Terapia humanistyczna koncentruje się na rozwoju osobistym, wewnętrznym potencjale i autentycznym wyrażaniu siebie.
Terapia psychoanalityczna opiera się na założeniu, że nasze myśli, emocje i zachowania są w dużej mierze kształtowane przez nieświadome procesy psychiczne.
Terapia psychodynamicznakoncentruje się na odkrywaniu nieświadomych procesów wpływających na nasze emocje, myśli i zachowania.
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT, od ang. Cognitive Behavioral Therapy) to jeden z najlepiej przebadanych i najczęściej stosowanych nurtów psychoterapeutycznych.
Bulimia (żarłoczność psychiczna) to schorzenie polegające na naprzemiennych napadach kompulsywnego jedzenia i zachowaniach kompensacyjnych. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć to zaburzenie.
Termin syndrom sztokholmski odnosi się do specyficznej więzi powstającej pomiędzy ofiarą a jej oprawcą. Polega na odczuwaniu sympatii i solidarności przez ofiarę w stosunku do oprawcy.
Antyspołeczne zaburzenie osobowości to rodzaj zaburzenia, które wiąże się z lekceważącym podejściem do innych, a także do praw i norm obowiązujących w społeczeństwie.