Technologie

Technologie

Czym są e-zwolnienia?

Od 1. grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do lamusa. Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA, które raz na zawsze ma wymienić wysłużone papierowe L4.

Technologie

Komórki macierzyste

Komórki macierzysty mogą polegać wielokrotnym podziałom, mają więc możliwość wielokrotnego rozrostu, wzrostu i namnażania. Dowiedz się jak używa się komórek macierzystych w medycynie, w w tym w medycynie estetycznej.

Telemedycyna

Telemedycyna bez tajemnic

Wszystko co warto wiedzieć o telemedycynie. Czy lekarz może wystawić skierowanie na badania albo receptę? Czy prawo pozwala lekarzowi wystawiać zwolnienia?

Technologie

Telemedycyna

Tajemnice telemedycyny, przyszłości w leczeniu pacjentów odkrywa przed nami dr n. med. Michał Florczak, kierownik medyczny oddziału medycyny wyjazdowej i telemedycyny w Enel-Med.

Telemedycyna

E-wizyta: położna

Dzięki formule e-wizyty możesz umówić spotkanie z położną nie wychodząc z domu. Jakie problemy może pomóc Ci rozwiązać e-wizyta? Czy lekarz może wystawiać recepty?

Technologie

Smartfon wykryje depresję?

Naukowcy pracują nad aplikacją, dzięki której Twój telefon ma określić, czy grozi Ci depresja. Smartfony mają stawiać wstępne diagnozy i kierować Cię do lekarza.

Nowinki medyczne

W oku technologii

Nowoczesna technologia pomaga w leczeniu i diagnozie zespołu suchego oka. Właściwe rozpoznanie choroby jest możliwe dzięki wykorzystaniu zdobyczy techniki.