Technologie

Telemedycyna

Telemedycyna bez tajemnic

Wszystko co warto wiedzieć o telemedycynie. Czy lekarz może wystawić skierowanie na badania albo receptę? Czy prawo pozwala lekarzowi wystawiać zwolnienia?

Technologie

Telemedycyna

Tajemnice telemedycyny, przyszłości w leczeniu pacjentów odkrywa przed nami dr n. med. Michał Florczak, kierownik medyczny oddziału medycyny wyjazdowej i telemedycyny w Enel-Med.

Telemedycyna

E-wizyta: położna

Dzięki formule e-wizyty możesz umówić spotkanie z położną nie wychodząc z domu. Jakie problemy może pomóc Ci rozwiązać e-wizyta? Czy lekarz może wystawiać recepty?

Technologie

Smartfon wykryje depresję?

Naukowcy pracują nad aplikacją, dzięki której Twój telefon ma określić, czy grozi Ci depresja. Smartfony mają stawiać wstępne diagnozy i kierować Cię do lekarza.

Nowinki medyczne

W oku technologii

Nowoczesna technologia pomaga w leczeniu i diagnozie zespołu suchego oka. Właściwe rozpoznanie choroby jest możliwe dzięki wykorzystaniu zdobyczy techniki.

Technologie

Smartfon na komary?

Na rynku pojawia się smartfon na komary, który dzięki nadawaniu fal o wysokiej częstotliwości ma odstraszać te owady. To chwyt reklamowy czy technologiczne odkrycie?

Aplikacje medyczne

Technologia i medycyna

Medycyna zyskuje coraz większe możliwości, Ty zyskujesz łatwiejszy dostęp do zdobyczy techniki. Postępy naszej cywilizacji w technice i medycynie ułatwiają życie.