Technologie

Technologie

Aparat słuchowy - jak działa, jaki wybrać?

Właściwie dobrany aparat słuchowy może znacznie poprawić jakość życia i stanowić o procesie rehabilitacji. Kluczem do sukcesu jest wybór aparatu słuchowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta i danej wady słuchu. Jak wybrać dobry i odpowiedni aparat słuchowy?

Technologie

Rozwój medycyny w XXI wieku

Sposoby leczenia chorób zmieniały się znacząco na przestrzeni wieków, w zależności od szerokości geograficznej, panującej kultury i religii. Dowiedz się jak zmieniała się medycyna i co udało się osiągnąć w XXI wieku.

Technologie

5G – nowe możliwości czy zagrożenie?

Technologia bezprzewodowa piątej generacji lub piąta generacja sieci komórkowej, czyli w skrócie 5G. Ponieważ jest nowością, jej wpływ na zdrowie budzi wiele kontrowersji. Nie ma jednak żadnych naukowych dowodów, by technologia 5G mogła w negatywny sposób oddziaływać na ludzkie zdrowie. Dowiedz się więcej!

Technologie

E-wizyta - na pewno się nie zarazisz

E-wizyta to spokój i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki unikaniu bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi chorymi, którzy zgłaszają się do lekarza. Jeśli sytuacja tego nie wymaga, można korzystać z pomocy specjalistów bez odwiedzania miejsc, gdzie spotkać można wielu pacjentów z obawami przeziębienia lub grypy.

Nowinki medyczne

Jestem tym, co jem!

Czy wiesz, że jesteś tym co jesz? Dowiedz się, czym są metabolity flory bakteryjnej jelit i jakie patologie mogą powodować. Czy istnieje proste połączenie między dietą a zawałem?

Technologie

Medispot - bezpieczna telemedycyna dla firmy

Mobilny gabinet  w Twojej firmie to nowe rozwiązanie telemedyczne, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można skonsultować się z lekarzem. Zadaliśmy pytanie czy wizyta lekarska bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem i badań diagnostycznych jest dobrym rozwiązaniem? 

Technologie

Jak działają maski antysmogowe?

SMOG atakuje, ale technologia oferuje nam przed nim ochronę - maski antysmogowe. Dowiedz się jak działają maski i czym się różnią. O maskach antysmogowych mówi dr n. med. Małgorzata Barnaś, specjalista chorób płuc enel-med.