Uroda

Włosy

Czym jest hirsutyzm?

Gdy u kobiet włosy zaczynają pojawiać się w znacznym nadmiarze oraz w miejscach typowo męskich, może się okazać, że mamy do czynienia z zaburzeniem równowagi hormonalnej organizmu. Dowiedz się czym jest hirsutyzm, jakie są jego objawy i w jaki sposób można je leczyć. 

Włosy

Łysienie androgenowe - czym jest spowodowane?

Łysienie androgenowe to choroba, która w większości przypadków ma podłoże genetyczne.Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów u osób dorosłych. W leczeniu tego schorzenia zastosowanie znajduje zarówno farmakoterapia jak i leczenie chirurgiczne. 

Ciało

Rehabilitacja ginekologiczna i urologiczna

Czym jest rehabilitacja uroginekologiczna, do kogo jest skierowana? W ten nieinwazyjny sposób można poprawić swój komfort życia i wrócić do pełnej aktywności zawodowej, towarzyskiej czy sportowej. Dowiedz się więcej o rehabilitacji uroginekologicznej. 

Zabiegi

Rewitalizacja warg sromowych

W jaki sposób nieinwazyjnie poprawić stan warg sromowych? Odpowiada ginekolog - położnik, lekarz medycyny estetycznej Zdzisław Dubnicki, z Kliniki Estell.

Ciało

Dlaczego skóra się starzeje?

O wpływie czasu i czynników zewnętrznych na naszą skórę mówi lekarz dermatolog Katarzyna Łukowska z Kliniki Estell. Dowiedz się jak zadbać o swoją skórę i jakie zabiegi pomogą dbać o skórę pomimo upływu czasu.

Twarz

Trądzik i hormony

Nie ma trądziku bez hormonów, a trądzik pospolity jest istotnym czynnikiem ryzyka depresji, lęku i niskiej samooceny. Skuteczne leczenie trądziku często znacząco poprawia jakość życia.

Twarz

Po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. Sprawdź jakie są zalecenia po zabiegu.