Uroda

Włosy

Jak odżywić włosy po lecie?

Tak długo wyczekiwane lato to trudny czas nie tylko dla naszej skóry, ale też włosów. Wystawiane na działanie słońca, wiatru i morskiej wody szybciej ulegają przesuszeniu i uszkodzeniu, mogą też nadmiernie wypadać.

Uroda

Retinol - właściwości i zastosowanie

Retinol, czyli witamina A, ze względu na swoje właściwości zyskał miano „eliksiru młodości”. Retinol wpływa korzystnie na stan skóry, jest też składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym w zakresie odporności czy procesu widzenia.

Włosy

Łupież pstry - przyczyny, objawy i leczenie

Łupież pstry to często występująca choroba skóry wywołana przez drożdżakopodobne grzyby, które żyją na skórze, będąc jednym z licznych gatunków stale zasiedlającej ją mikroflory. Dowiedz się więcej o łupieżu pstrym i możliwościach jego leczenia.

Uroda

Woda różana - właściwości, zastosowanie i przepis na domowy hydrolat

Róże to kwiaty hodowane już w ogrodach starożytnej mezopotamii, w Chinach, Persji czy Grecji. Prócz walorów ozdobnych, do delicji zaliczano różane wino, galaretki czy miód. Woda różana, najstarsze znane pachnidło na świecie, od tysięcy lat bywa nazywana eliksirem młodości i piękna. Głównie za sprawą jej korzystnego wpływu na stan skóry, choć woda różana ma znacznie więcej zalet. Wodę różaną można kupić w drogerii lub aptece albo też przygotować ją samodzielnie w domu.

Włosy

Czym jest hirsutyzm?

Gdy u kobiet włosy zaczynają pojawiać się w znacznym nadmiarze oraz w miejscach typowo męskich, może się okazać, że mamy do czynienia z zaburzeniem równowagi hormonalnej organizmu. Dowiedz się czym jest hirsutyzm, jakie są jego objawy i w jaki sposób można je leczyć.