Stomatologia

Stomatologia

Co warto wiedzieć o zabiegu piłowania zębów?

Sposobów na piękny uśmiech jest wiele. Jednym z nich jest stripping, czyli zabieg piłowania zębów. Choć w pierwszym odczuciu słowo ‘piłowanie’ może brzmieć nieprzyjaźnie, to uspokajamy, że jest to zabieg bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Stomatologia

Perły Epsteina – skąd się biorą torbiele listewki zębowej u dzieci?

Noworodek po przyjściu na świat bardzo szybko rośnie i stale się rozwija, w jego organizmie zachodzi w tym czasie szereg zmian, dotyczą one także zmian warunków w jamie ustnej. Niektóre zjawiska uznaje się za element fizjologicznego rozwoju, jednym z nich są pojawiające się u wielu noworodków i niemowląt torbiele listewki zębowe, nazywane również perłami Epsteina.

Stomatologia

Czym jest koferdam i do czego służy?

Koferdam odgrywa dużą rolę w zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa pacjentowi stomatologicznemu oraz umożliwia zachowanie pełnej higieny pracy stomatologa. Jednocześnie daje gwarancję precyzji i dokładności wykonywanego zabiegu. Pojęcie koferdamu pojawia się nawet w szczegółowych zaleceniach postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w związku z niebezpieczeństwem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wydanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Stomatologia

Ciąża a zęby: fakty i mity

Istnieje wiele czynników, które w okresie ciąży są szczególnie ważne dla zdrowia rozwijającego się dziecka. Jednym z nich są regularne wizyty przyszłej mamy w gabinecie stomatologicznym.