Ssanie smoczka i butelki mogą mieć negatywny wpływ na rozwój zgryzu u dzieci. Sprawdź, jakie wady zgryzu mogą wywołać i jak temu zapobiec!
Co każdy pacjent powinien wiedzieć o chorobach przyzębia i dziąseł, oraz jak leczyć tę dolegliwość – o tym w artykule.
W przypadku złamanego lub ukruszonego zęba należy jak najszybciej udać się do dentysty. Jak wygląda leczenie i dlaczego zęby się kruszą? Dowiedz się z artykułu,
Ile zębów ma dorosły człowiek, a ile mlecznych zębów ma dziecko? Dowiedz się, jak wygląda prawidłowe uzębienie u dzieci i dorosłych.
Fluoroza zębów to problem stomatologiczny spowodowany nadmiarem fluoru w organizmie. Objawia się zmianami w budowie szkliwa. Poznaj jej przyczyny i metody leczenia.
Przodozgryz to wada zgryzu polegająca na wysunięciu dolnego łuku zębowego. Jakie są objawy i jak wygląda leczenie przodozgryzu u dzieci i dorosłych? Dowiedz się z artykułu.
Zgryz krzyżowy to jedna z wad zgryzu, które ortodonci diagnozują zarówno u dzieci, jak i u dorosłych pacjentów. Może negatywnie wpływać na funkcjonowanie całego narządu żucia, oraz na rysy twarzy pacjenta.
Ból zęba może być sygnałem zmian chorobowych, dlatego gdy się pojawi, najlepiej udać się na wizytę do dentysty. W doraźnym uśmierzeniu bólu zęba mogą pomóc domowe sposoby.
Suchy zębodół to powikłanie, które może pojawić się po usunięciu zęba. Jego przyczyną jest wypłukanie skrzepu umożliwiającego zagojenie się rany,
Wycinanie kaptura dziąsłowego to zabieg polegający na usunięciu fragmentu dziąsła, który pokrywa wyrzynający się ząb, najczęściej ósemkę. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.