Stomatologia

Stomatologia

Jak pokonać strach przed dentystą?

Przed wizytą w gabinecie stomatologicznym wielu z nas powstrzymuje jednak paniczny strach przed dentystą. Dentofobia – bo tak nazywa się ten stan – jest jedną z najbardziej powszechnych wśród Polaków fobii.

Stomatologia

Jak usunąć kamień nazębny?

Kamień nazębny to powszechny problem, jednak jego rozwiązanie wcale nie jest trudne. Sprawdź skąd właściwie bierze się kamień nazębny i jak zapobiegać jego powstawaniu. Poznaj sposoby usuwania kamienia nazębnego i  dowiedz się  jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech, nie tylko w gabinecie stomatologicznym.

Stomatologia

Jak leczyć paradontozę?

Paradontoza jest jedną z najczęstszych chorób przyzębia. Na całym świecie choruje na nią co dziesiąta osoba, a Polsce i niektórych krajach Europy – nawet 60-70 proc. populacji.

Stomatologia

Co to jest skaling?

Wiele osób marzy o pięknych i bielszych zębach. Niektórzy z nas poświęcają naprawdę dużo czasu i pieniędzy, by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. 

Stomatologia

Czy fluoryzacja jest szkodliwa?

Warto od najmłodszych lat uczyć dziecko dbania o zęby i regularnie odwiedzać z nim lekarza dentystę. Jednym z przykładów zabiegów stomatologicznych przeznaczonych dla dzieci jest fluoryzacja zębów. Na czym ona polega?