Rozwój dziecka

Rozwój dziecka

Baby-led weaning: na czym polega ta metoda i jakie są jej największe zalety i wady?

Istnieje wiele praktycznych porad dotyczących żywienia dzieci oraz sposobów na wprowadzanie pierwszych pokarmów do ich diety w momencie odstawiania od piersi mamy, czy rezygnacji z żywienia mlekiem modyfikowanym. W obecnych czasach odchodzi się coraz częściej od przyjętych w przeszłości norm żywieniowych, w tym wprowadzania konkretnych produktów według jednego rutynowego wzorca.

Rozwój dziecka

Grypa u dziecka

Wirus grypy często atakuje dzieci, czy stanowi dla nich tak duże zagrożenie jak dla dorosłych? Sprawdź, co trzeba wiedzieć o grypie u dzieci, jak ją rozpoznać, jak leczyć i w jaki sposób jej zapobiegać.

Rozwój dziecka

Krótkie wędzidełko języka - jak pozbyć się problemu?

Problem krótkiego wędzidełka języka dotyczy od 3 do 4% noworodków. Budowa anatomiczna krótkiego wędzidełka stanowi ograniczenie dla normalnych ruchów języka. Dowiedz się jakie są przyczyny wstąpienia krótkiego wędzidełka i jak można rozpoznać jego objawy. Czy już podczas karmienia piersią można zdiagnozować problem? Dowiedz się jakie zabiegi pozwalają poradzić sobie z krótkim wędzidełkiem języka.

Rozwój dziecka

Jaki plecak wybrać dla dziecka?

Zły wybór szkolnej torby lub plecaka dla dziecka może przyczynić się do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i dyskopatii w jego dorosłym życiu. Dowiedz się jak wybrać plecak dla dziecka, radzi specjalista ortopedii  traumatologii narządu ruchu dr n. med. Wojciech Słowiński z enel-sport.

Rozwój dziecka

Jak zadbać o zdrowie młodego piłkarza?

Twoje dziecko gra w piłkę nożną? Dowiedz się jak zmniejszyć ryzyko jego urazów i kontuzji sprawiając, że w dorosłe życie wejdzie zdrowe i sprawne fizycznie. O zdrowiu młodych piłkarzy mówi specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu dr n. med. Wojciech Słowiński, wieloletni lekarz młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej.