Zetki boją się zwolnień, silversów martwią wynagrodzenia. Pracowników różnicuje też problem zdrowia psychicznego, 38 proc. zetek obawia się utraty pracy, 34 proc. silversów martwi się wynagrodzeniem. Młodsi widzą problem zdrowia psychicznego, starsi niemal wcale
Skutkiem długiego spędzania czasu przed monitorem jest pogorszenie wzroku oraz dyskomfort związany z ciągłym wpatrywaniem się w ekran komputera. Jak w takim razie można zadbać o wzrok podczas pracy zdalnej?
Nowoczesna opieka zdrowotna wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest aplikacja mobilna enel-med, dzięki której można mieć lekarza "w zasięgu ręki".
Zmieniają się wymagania pracowników dotyczące zdrowia. Aby im sprostać, pracodawcy oferują dostosowane do ich potrzeb rozbudowane pakiety, odzwierciedlające holistyczne podejście do zdrowia.
Dbanie o zdrowie psychiczne staje się coraz częściej niezbędnym elementem wsparcia udzielanego pracownikom przez pracodawców. Jest to szczególnie ważne w obecnym czasie, gdy sytuacja związana z pandemią wpływa na pogłębienie odczuwanego przez pracowników stresu.
Depresja pourlopowa to okres obniżonego nastroju, który możemy odczuwać po powrocie do pracy po urlopie. Możemy mu zapobiegać, odpowiednio organizując zarówno wypoczynek jak i pracę.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa polegają na przedwczesnym zużyciu i zniekształceniu kręgów i stawów międzykręgowych. To dziś postępujący problem społeczny spowodowany przede wszystkim siedzącym trybem życia i brakiem aktywności fizycznej.
Nawet większa porcja ruchu po pracy nie pomoże, jeżeli wsześniej przez dłuższy czas będziemy w bezruchu. Zatem nawet gdy będziemy biegać 3 razy w tygodniu po godzinie, nie zastąpimy bezcennych, choćby kilkuminutowych, aktywnych przerw w siedzeniu.
Na czym polegają e-zwolnienia? Jakie korzyści dają pacjentom? Odpowiada dr n. med. Michał Florczak, kierownik medyczny medycyny wyjazdowej i interwencyjnej, telemedycyny oraz ambulatoryjnej pomocy doraźnej Enel-Med.
Siedzenie przy biurku to częsta forma pracy. W pozycji siedzącej spędzamy większość dnia. Jak siedzieć, by nie mieć problemów z kręgosłupem i wzrokiem?