Dieta i odżywianie

Dieta i odżywianie

Atopowe zapalenie skóry - dieta

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba zapalna skóry, która z roku na rok dotyka coraz większej liczby osób. Nieodpowiednia żywność jest jednym z czynników mogących nasilać przebieg AZS. Dowiedz się kiedy i jaką dietę stosować przy atopowym zapaleniu skóry.

Dieta i odżywianie

Botwina czyli apetyt na zdrowie!

Chłodnik z botwinki jest jednym z popularniejszych dań idealnie pasującym na letnie upały, ale botwina może być wykorzystywana przy wielu potrawach, wzbogacając nie tylko ich smak ale też działając prozdrowotnie. Dowiedz się więcej!

Dieta i odżywianie

Co jeść przy Hashimoto?

Wokół diety przy chorobie Hashimoto krąży wiele krąży opinii. Część z nich jest jak najbardziej zasadna, ale w niektórych przypadkach bez współpracy z dietetykiem osoba chora może sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Bez żadnych wątpliwości, dieta w chorobie Hashimoto powinna dostarczać składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gruczołu oraz wytwarzania hormonów. Dowiedz się jakie produkty szczególnie warto włączyć do jadłospisu, a których należy unikać. 

Dieta i odżywianie

Erytrytol - zdrowszy zamiennik cukru

Erytrytol jest jednym z wielu dostępnych na rynku słodzików stanowiących alternatywę dla białego cukru. Charakteryzuje się znikomą kalorycznością oraz dużą stabilnością. Jednak to nie jedyne zalety erytrytolu. Sprawdź jak wpływa na zdrowie i czy warto go stosować zamiast cukru. 

Dieta i odżywianie

Czy stewia jest zdrowa? Sprawdź!

Stewia jest rośliną słodzącą, co zawdzięcza zawartości glikozydów, które są około 300 razy słodsze od cukru. Jej właściwości pozwalają na szerokie jej wykorzystanie zarówno w produkcji żywności, jak i przygotowywaniu ciast czy potraw. Ma działanie prozdrowotne.