Dieta i odżywianie

Dieta i odżywianie

Kompulsywne objadanie się - dieta

Bagatelizowanie kompulsywnego objadania się skutkuje przewlekłym stanem zapalnym przewodu pokarmowego prowadzącym do choroby wrzodowej, a to nie jedyne zagrożenie - przestrzega dietetyk enel-med mgr Ewa Zygmanowska.

Dieta i odżywianie

Jaja i zdrowie. Czy warto jeść jajka?

Niegdyś zalecano, aby je ograniczać ze względu na wysoką zawartość cholesterolu. Dziś uważane są za dobre źródło składników bioaktywnych korzystnie oddziałujących na zdrowie. Sprawdź czy jaja są wartościowym, stałym elementem diety. 

Dieta i odżywianie

Dieta przy chorobach nowotworowych

Walkę z nowotworem toczy się na wielu frontach. Jednym z nich jest właściwe odżywianie, zróżnicowane w trakcie i po chemioterapii czy radioterapii. O odpowiedniej diecie dla pacjentów onkologicznych mówi specjalista dietetyki klinicznej i żywienia człowieka mgr Ewa Zygmanowska.

Dieta i odżywianie

Dobra dieta na wiosnę

Wiosna to jedna z najbardziej wyczekiwanych pór roku, jednak z jej nadejściem wiąże się tzw. "wiosenne przesilenie". Ludzki organizm osłabiony po zimie jest bardziej narażony na infekcje. Podpowiadamy jak smacznie przywitać wiosnę i nie dać się osłabieniu.

Dieta i odżywianie

Dieta w cukrzycy

Dieta, zwłaszcza w cukrzycy typu 2, jest jednym z podstawowych elementów terapii. Jej celem jest utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Mimo licznych ograniczeń służących zdrowiu może być bardzo smaczna.

Dieta i odżywianie

Ranking diet

Najlepszą dietą na rok 2019 okrzyknięta została dieta śródziemnomorska. Jest opisywana nie tylko jako najlepszy sposób na zdrowe odżywianie, ale też jak najlepszą dietą bazującą na roślinachi najlepszą dietą na cukrzycę.