Dieta i odżywianie

Dieta i odżywianie

Aloes - poznaj jego różne zastosowania

Aloes jest rośliną o bardzo wartościowym składzie, będącą źródłem zarówno witamin, składników mineralnych, jak i związków bioaktywnych. Aloes korzystnie wpływa na stan skóry, pracę przewodu pokarmowego czy też poziom cukru we krwi.

Dieta i odżywianie

Warzywa kapustne - porcja zdrowia na jesień i zimę

Warzywa kapustne stanowią produkty o wysokiej wartości odżywczej. Są źródłem nie tylko witamin czy składników mineralnych, ale również składników bioaktywnych o korzystnym wpływie na cały organizm. Niska kaloryczność, niski indeks glikemiczny, bogactwo błonnika i witamin, dowiedz się więcej!

Dieta i odżywianie

Nalewki domowe - zdrowie z natury

Z owoców i ziół przygotować można syropy i nalewki, które będą elementem profilaktyki oraz leczenia przeziębień czy grypy. Nalewki charakteryzują się zawartością tych samych składników odżywczych i prozdrowotnych, co owoce, z których zostały przygotowane.

Dieta i odżywianie

Grzyby: dlaczego warto jeść kurki?

Kurka, czyli pieprznik jadalny to jeden z najbardziej cenionych oraz najchętniej zbieranych gatunków grzybów. Kurki są źródłem wielu składników odżywczych, jak również substancji bioaktywnych, dzięki czemu korzystnie oddziałują na organizm. Dowiedz się więcej!

Dieta i odżywianie

Dieta paleo - zasady, menu, efekty

Inspirację do stworzenia współczesnej diety paleo stanowił model żywienia ludzi żyjących w erze paleolitu. Głównym składnikiem ówczesnej diety było mięso, podroby oraz zebrane pokarmy roślinne. Codzienne menu pozbawione było mleka i jego przetworów, zbóż, roślin strączkowych oraz bogatych w skrobię warzyw. 

Dieta i odżywianie

Jakie płatki wybrać? Rodzaje płatków zbożowych i zdrowie

Produkty z pełnego ziarna zbóż powinny być codziennym elementem diety. Badania potwierdzają, że zmniejszają one ryzyko rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy, otyłości czy chorób układu sercowo-naczyniowego. Dowiedz się, dlaczego warto jeść płatki zbożowe, które wybierać, a jakich lepiej unikać.