Sport i fitness

dieta

Czy węglowodany tuczą?

Węglowodany powinny być częścią zdrowej diety. Jeśli wybieramy odpowiednie produkty zawierające węglowodany i nie spożywamy zbyt dużej ich ilości, wtedy nie są tuczące. 

dieta

Rzeżucha - superfood nie tylko na święta

Dla wielu osób rzeżucha to po prostu nieodłączny element świątecznej dekoracji i tradycja. Warto jednak wiedzieć, że rzeżuchę śmiało można włączyć do grupy “superfood”. Dzięki składnikom odżywczym i bioaktywnym rzeżucha stanowi cenny element diety korzystnie wpływający na funkcjonowanie organizmu. Wskazana jest szczególnie w okresie wiosennego przesilenia.

Sport i fitness

Opaska sportowa - jak działa, komu się przyda?

Opaska sportowa pozwala monitorować aktywność w ciągu dnia, np. tętno lub natlenienie krwi, a nocą diagnozuje fazy snu. Opaska sportowa może pełnić  funkcję asystenta treningu, pokazując np. liczbę spalonych kalori, przebyty dystans, czas, intensywność czy długość treningu. 

dieta

Yerba mate - co to jest i jakie ma właściwości?

Yerba mate to napar przygotowywany z liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego. Ze względu na wysoką zawartość kofeiny może być spożywany zamiennie z kawą – wykazuje takie same właściwości stymulujące układ nerwowy. Ponadto badania wykazały pozytywny wpływ yerba mate na zdrowie i funkcjonowanie organizmu.

dieta

Rokitnik - poznaj jego dobroczynne właściwości

Rokitnik jest rośliną charakteryzującą wysoką wartością odżywczą i bogactwem składników bioaktywnych, w tym antyoksydantów. Rokitnik jest skutecznym elementem profilaktyki oraz leczenia wielu chorób i korzystnie wpływa na stan skóry, dowiedz się więcej!

dieta

Zioła na zdrowie i dobre samopoczucie

Lubczyk, pokrzywa, skrzyp polny, lawenda czy żeń – szeń stanowią wartościowy dodatek do codziennej diety. Sprawdź, jak zioła mogą pomóc zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dla Ciebie i Twoich bliskich.