Sport i fitness

dieta

Yerba mate - co to jest i jakie ma właściwości?

Yerba mate to napar przygotowywany z liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego. Ze względu na wysoką zawartość kofeiny może być spożywany zamiennie z kawą – wykazuje takie same właściwości stymulujące układ nerwowy. Ponadto badania wykazały pozytywny wpływ yerba mate na zdrowie i funkcjonowanie organizmu.

dieta

Rokitnik - poznaj jego dobroczynne właściwości

Rokitnik jest rośliną charakteryzującą wysoką wartością odżywczą i bogactwem składników bioaktywnych, w tym antyoksydantów. Rokitnik jest skutecznym elementem profilaktyki oraz leczenia wielu chorób i korzystnie wpływa na stan skóry, dowiedz się więcej!

dieta

Zioła na zdrowie i dobre samopoczucie

Lubczyk, pokrzywa, skrzyp polny, lawenda czy żeń – szeń stanowią wartościowy dodatek do codziennej diety. Sprawdź, jak zioła mogą pomóc zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie dla Ciebie i Twoich bliskich.

Sport i fitness

Jak leczyć łokieć tenisisty?

- Łokieć tenisisty to przeciążeniowa choroba przyczepu mięśnia, którą jednak często dość łatwo i skutecznie można wyleczyć. Sprawdź jakie są objawy i przyczyny łokcia tenisisty, jak przebiega leczenie i rehabilitacja. Czy łokcia tenisisty można uniknąć?

Sport i fitness

Najlepsza drużyna w Polsce pod opieką enel-med

Reprezentacja Polski w koszykówce została wybrana drużyną roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego. - To świetny zespół, który zasłużył na to wyróżnienie - mówi lekarz naszej kadry Marcin Błoński, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w enel-med, opiekunie medycznym reprezentacji Polski. 

rehabilitacja

Hipoterapia – czym jest i jak pomaga?

Hipoterapia to metoda rehabilitacji psychoruchowej, która odbywa się przy udziale koni. Hipoterapia ma zastosowanie w każdym wieku, jednak wykorzystywana jest szczególnie w rehabilitacji dzieci i młodzieży. Zajęcia z końmi pomagają zmagać się z wieloma chorobami, dowiedz się więcej o hipoterapii.