Sport i fitness

Sport i fitness

Bieganie w smogu

Więcej szkody niż pożytku - w ten sposób może skończyć się regularna aktywność fizyczna na „świeżym” powietrzu podczas alarmów smogowych. Co grozi śmiałkom biegającym w smogu?

Sport i fitness

Fizjoprofilaktyka: zadbaj o zdrowie!

Fizjoprofilaktyka to obszar działań w fizjoterapii mający na celu zapobieganie zmianom przeciążeniowym, inwolucyjnym i urazom by utrzymać optymalny poziom zdrowia i kondycji - mówi dr n. med. Remigiusz Rzepka.

dieta

Woda brzozowa

Woda brzozowa, którą często określa się jako sok brzozowy czy też oskoła, to bogactwo naturalnych składników. Ceniona jest od wieków ze względu na swoje właściwości. Sprawdź jak może wpływać na twój organizm.

rehabilitacja

Rehabilitacja ortopedyczna

Coraz więcej osób skarży się na bóle kręgosłupa, które często mogą ustąpić po po rehabilitacji ortopedycznej. Kiedy warto z niej skorzystać, mówi fizjoterapeuta Dominik Dyhdalewicz z kliniki Enel-Sport.

Sport i fitness

Medycyna dla sportowców

Sportowcy to grupa, która szczególnie wymaga profesjonalnej opieki medycznej. Odpowiednie przygotowania, szybkie badania, nowoczesne leczenie czy rehabilitacja to w sporcie, także zawodowa konieczność.

Sport i fitness

W zdrowie trzeba inwestować!

 - Sport zawodowy wymaga wielkiej dbałości o zdrowie - mówi reprezentant Polski w koszykówce Mateusz Ponitka. Jeden z liderów naszej kadry, wraz z całą reprezentacją trafił pod skrzydła lekarzy enel-med. 

Sport i fitness

Biegać lepiej i bezpieczniej

Biegamy w parkach, w lesie, po miejskich ulicach. Raz w tygodniu można wybrać się na trening lekkoatletyczny na profesjonalnej bieżni i pod okiem trenerów zadbać o zdrowe i bezpieczne bieganie.

dieta

Marchew na jesień!

Wspomaga odporność, poprawia wzrok, działa ochronnie na układ sercowo – naczyniowy. To nie jedyne zalety tego pomarańczowego warzywa. Koniecznie włącz je do jesiennego menu i wypróbuj nasz przepis na ciasto marchewkowe.