Panseksualizm to określenie dotyczące odczuwania pociągu seksualnego do każdej osoby, niezależnie od jej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.
Pochwica to zaburzenie seksualne dotykające kobiet, które polega na skurczu mięśni pochwy, uniemożliwiającym odbycie stosunku seksualnego.
Promiskuityzm to zachowanie seksualne polegające na nawiązywaniu kontaktów z przypadkowymi partnerami i częste ich zmienianie. W opanowaniu takiego zachowania może pomóc psychoterapia.
Seksualność odgrywa bardzo ważną rolę w życiu większości ludzi, w dyskusjach na temat skutków pandemii nie powinniśmy więc pomijać tej sfery naszej codzienności. Jak zatem, w dobie dystansu społecznego należy podchodzić do „tych spraw”?
Młodość jest czasem eksperymentowania – pierwszego zakochania, pierwszego pocałunku, pierwszego seksu. Często, w uniesieniu miłosnym, nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą za iść za zbliżeniem. Co warto wiedzieć o chorobach wenerycznych, które mogą pozostawić przykrą pamiątkę?
Czym jest seksuologia, komu i jak może pomóc seksuolog? Na najważniejsze pytania odpowiada dr n. med. Joanna Wilkowska-Chmielewska, specjalista psychiatrii i seksuologii w warszawskim oddziale enel-med Domaniewska.
Szczepienie przeciw wirusowi HPV najlepiej wykonać jeszcze przed inicjacją seksualną. Dzięki szczepionce, można uniknąć nie tylko raka szyjki macicy, ale też innych chorób nieonkologicznych.
Zaburzenia wzwodu prącia lub inaczej zaburzenia erekcji to niezdolność do uzyskania i/lub utrzymania wzwodu niezbędnego do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego.
Co się dzieje, gdy rezygnujemy z seksu? Sprawdź jak nasze samopoczucie i zdrowie jest w znacznym stopniu związane z fizyczną odsłoną miłości.
Sprawność seksualna może zyskać dzięki odpowiedniej diecie. Sprawdź co jeść, a czego unikać by zadbać o potencję. Dowiedz się jakie produkty mają na nas najlepszy wpływ.