Fitness: technologia przyszłości
Stanik z czujnikiem, leginsy z sensorami, skarpetki i buty z komputerem. Obrączki, które kontrolują wysiłek całego ciała. To nie przyszłość sportu, to już rzeczywistość.

Biegniesz w koszulce z sensorami mierzącymi spalanie kalorii, stanik mierzy pracę serca, skarpetka zapisuje ułożenie stopy. Twoje leginsy badają jak mięśnie zachowują się podczas treningu. Koszulka kontroluje twój oddech, wydolność i realizację zakładanego planu. Okulary informują Cię o bieżących danych dotyczących pracy organizmu i pozwalają konsultować się z trenerem, dostosowując trening do jego uwag. Jeśli grasz np. w koszykówkę, mogą mierzyć też statystyki rzutowe. Nad tobą dron, który nagrywa twoje ruchy i przesyła dane do systemu zajmującego się ich analizą. Na wszelki wypadek, na palcu masz obrączkę, która mierzy pracę serca, spalanie kalorii, dystans, czas i rodzaj aktywności.
To nie wizja przyszłości, w ten sposób możesz biegać i trenować już dziś. Na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie gadżety przeznaczone na początek dla zawodowych sportowców, szybko trafiają jednak także do amatorów. Kto chce korzystać z nowości, musi jednak liczyć się ze sporymi wydatkami. Przykładowo: za skarpetki, które połączą się z twoim smartfonem mierząc w kilku wymiarach pracę organizmu, łącznie z ułożeniem stóp i rytmem biegu, zapłacisz około 800 zł.
Rozwój technologii daje uprawiającym sport coraz większe wsparcie. Możemy dokładnie kontrolować wysiłek i sprawić, by był maksymalnie bezpieczny minimalizując ryzyko urazów. Można poprawiać technikę, eliminować błędy, podpierać się dokładnymi analizami i dokładnie planować wysiłek. Technologia nie zrobi jedynie jednej rzeczy: nie pójdzie za Ciebie biegać. W tej kwestii, wciąż możesz liczyć tylko na siebie!
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Czy otyłość wpływa na pracę mózgu?
Otyłość ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ostatnie badania wskazują, że zbyt duża masa ciała przekłada się na zmniejszoną objętość substancji szarej w mózgu, która zawiera większość ze 100 mld komórek nerwowych.
Terapia integracyjna – elastyczne podejście dopasowane do Twoich potrzeb
Terapia integracyjna, zamiast opierać się na jednej teorii, czerpie z różnych metod, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna, humanistyczna czy systemowa, aby stworzyć skuteczny i spersonalizowany plan leczenia.
Aparat ortodontyczny – to warto wiedzieć przed założeniem
Chcesz nosić aparat ortodontyczny? Sprawdź różne rodzaje aparatów na zęby, dowiedz się, ile trwa leczenie.
W oku technologii
Nowoczesna technologia pomaga w leczeniu i diagnozie zespołu suchego oka. Właściwe rozpoznanie choroby jest możliwe dzięki wykorzystaniu zdobyczy techniki.
Jestem tym, co jem!
Czy wiesz, że jesteś tym co jesz? Dowiedz się, czym są metabolity flory bakteryjnej jelit i jakie patologie mogą powodować. Czy istnieje proste połączenie między dietą a zawałem?