E-wizyta to spotkanie z lekarzem, na które nie musisz nigdzie iść. Konsultacja ze specjalistą odbywa się w formie połączenia video, tekstowego czatu, lub rozmowy telefonicznej.

Gdziekolwiek jesteś

E-wizytę umówić i zrealizować możesz nie ruszając się sprzed komputera, lub korzystając z telefonu. Możesz być w pracy, w domu czy na wakacjach, miejsce nie ma znaczenia. Ważne, że kiedy potrzebujesz konsultacji, specjalista jest w Twoim zasięgu. W ciągu kilku minut wybierzesz dzień i godzinę spotkania, miejsce nie ma znaczenia. Wystarczy połączenie z internetem i choćby kwadrans na rozmowę. Nie musisz przebijać się do lekarza przez korki, a podczas choroby, lekarz wirtualnie odwiedzi Cię w domu.

Kto przyjmuje?

Na e-wizytę można umówić się do lekarza internisty, pediatry, lekarza medycyny rodzinnej, dermatologa, endokrynologa, alergologa, dietetyka, położnej i psychologa. Konsultacja, prócz wiedzy i profilaktyki daje Ci możliwość uzyskania skierowania na badania lub zamówienia recepty na kontynuację leczenia. Możesz przesyłać też wyniki badań czy zdjęcia. Dla większości z nas, najważniejsza jest jednak rozmowa z lekarzem, która pozwala zaplanować leczenie lub uzbroić się w wiedzę.

Dla kogo e-wizyta?

Przede wszystkim dla tych, którzy chcą zadbać o zdrowie a cenią sobie czas, lub tradycyjna wizyta jest akurat niemożliwa. Jeśli obowiązki szczelnie wypełniają Twój kalendarz, spotkanie możesz zaplanować nawet na przerwę w pracy. Nie musisz podróżować z każdym pytaniem do położnej. Każda mama, która ma pod domową opieką swoje pociechy może skorzystać z konsultacji z pediatrą nie spuszczając ich z oczu. E-wizyta to także szansa na przełamanie lodów i rozmowę z psychologiem. Kto nie może się zdecydować na tradycyjną wizytę, teraz ma możliwość poszukać porady korzystając z własnej strefy komfortu, choćby przez czat, czy połączenie video.

Jak to zrobić?

 E-wizyta jest wobec prawa równoznaczna z wizytą w gabinecie, dlatego do jej realizacji wymagany jest dostęp do systemu on-line Enel-Med, który zapewnia Ci pełną poufność.Twoje dane są bezpieczne i chronione. Jeśli nie masz konta Enel-med wystarczy się zarejestrować i wypełnić dokumenty. Korzystając z systemu on-line wystarczy wybrać  e-wizytę, specjalizację lekarza i odpowiedni dla siebie dzień i godzinę. "Idziesz" do specjalisty nie wstając od biurka, czy nie ruszając się z kanapy.

 Jeśli w ostatniej chwili Twoje plany się zmienią, możesz odwołać lub zmienić termin wizyty nawet godzinę przed spotkaniem. Pełną instrukcję działania znajdziesz tutaj