Mikrodermabrazja - sposób na piękną i gładką skórę

Twarz

Regularne przeprowadzanie zabiegu mikrodermabrazji to szansa na utrzymywanie cery w dobrej kondycji. Delikatne złuszczanie naskórka wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt, niweluje zmarszczki, likwiduje zaskórniki i pobudza ją do regeneracji. Twarz wygląda świeżo, zdrowo i znacznie młodziej.
Mikrodermabrazja, która kiedyś była wykonywana przez lekarzy, dziś jest stosunkowo prostym zabiegiem kosmetycznym oferowanym przez salony piękności. Polega ona na subtelnym ścieraniu wierzchnich warstw naskórka, co wykonuje się w ramach mechanicznego, całkowicie bezpiecznego i bezbolesnego peelingu.

Jak przebiega mikrodermabrazja?


Standardowy zabieg trwa od 30 do 60 minut. Skóra twarzy jest najpierw oczyszczana i dezynfekowana. Potem kosmetyczka przystępuje do złuszczania naskórka. Mikrodermabrazję wykonuje się przy pomocy specjalnej - najczęściej diamentowej – głowicy, która jednocześnie złuszcza naskórek i zasysa jego martwe resztki. Panie, opisując swoje wrażenia po zabiegu, często porównują pracę tego urządzenia do działania „mini-odkurzacza”. Odczucia nie są nieprzyjemne, to raczej minimalny dyskomfort. Zabieg jest mało inwazyjny, bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Tuż po jego zakończeniu, na twarz nakłada się zazwyczaj łagodzącą i / lub odżywiającą oraz dobraną odpowiednio do rodzaju skóry maseczkę. W dniu wykonania mikrodermabrazji skóra może być lekko zaczerwieniona, ale już następnego dnia wszystko wraca zazwyczaj do normy. Efekt widoczny jest od razu!

Gładka skóra po zabiegu


Jednym z podstawowych i najważniejszych efektów mikrodermabrazji jest oczyszczenie i wygładzenie skóry, co powoduje, że jest ona nie tylko ładniejsza i zdrowsza, ale także idealnie przygotowana do innych zabiegów kosmetycznych. Taka odświeżona mikrodermabrazją cera jest bowiem bardziej chłonna i zdecydowanie lepiej przyjmuje na przykład kosmetyki.


Komu to może pomóc?


Mikrodermabrazja jest polecana w zasadzie każdej osobie mającej problem ze skórą twarzy, niezależnie od tego, czy chodzi o trądzik, zmarszczki, łojotok czy na przykład przebarwienia. Zastosowanie warstwowego złuszczania naskórka jest dość szerokie. Pomaga między innymi:
• spłycić drobne blizny na twarzy,
• pozbyć się zaskórników,
• zniwelować zmarszczki,
• zwęzić pory,
• wyrównać kolor skóry,
• ujędrnić ją,
• zlikwidować zrogowaciały naskórek,
• zmniejszyć łojotok.
Zabieg mikrodermabrazji wykonuje się nie tylko na twarzy. Często jest on stosowany również na szyi i skórze dekoltu, a także między innymi na plecach lub w miejscach, w których walczy się z cellulitem. Jest wskazany dla każdego rodzaju skóry, nawet u osób ze skórą wrażliwą.


Kiedy nie jest wskazane?


Mikrodermabrazję wykluczają choroby skóry i wybrane choroby ogólnoustrojowe. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są między innymi: różnego rodzaju owrzodzenia, nadżerki, znamiona i wysypki, łuszczyca, egzema, a także nieleczona cukrzyca i nowotwór skóry. Nie wolno wykonywać zabiegu również w przypadku zażywania niektórych leków oraz na tych fragmentach skóry, na których znajdują się świeże, niezagojone jeszcze blizny (na przykład blizny pooperacyjne).


Utrzymywanie efektów mikrodermabrazji


Pozytywne efekty mikrodermabrazji, czyli piękna, gładka skóra są widoczne praktycznie od razu, ale nie są wieczne. Aby je utrzymać, zabieg należy regularnie powtarzać. To, jak często, jest kwestią indywidualną i zależy między innymi od cech skóry. U niektórych można mikrodermabrazję stosować na przykład co pół roku, u innych jest ona konieczna nawet raz w miesiącu. Warto kierować się w tym względzie zaleceniami kosmetologa lub dermatologa, zawsze jednak regularność jest wskazana, bo wtedy kondycja skóry jest na bieżąco poprawiana. Stymuluje się w ten sposób produkcję kolagenu, który – jak wiadomo – odpowiada za zdrowy i młody wygląd skóry oraz za jej elastyczność. Pobudza się również krążenie krwi w głębszych warstwach skórnych, co z kolei pomaga w usuwaniu toksyn. Utrzymanie efektu mikrodermabrazji zależy również od tego, jak traktuje się skórę tuż po zabiegu. W ciągu kilku dni od jego wykonania nie powinno się jej na przykład wystawiać na promienie słoneczne ani narażać na duże zmiany termiczne. Należy szczególnie uważać również na to, aby nie doszło do żadnego zakażenia.


Ile kosztuje ten sposób na piękną i gładką skórę?


Koszty zabiegu różnią się w zależności od gabinetu kosmetycznego oraz wielkości i / lub trudności obszaru skóry, który poddawany jest mikrodermabrazji. Najczęściej wykonuje się ją na twarzy, co kosztuje mniej więcej od 150 do 350 złotych.

Artykuły powiązane

Twarz

Łzawienie

Łzawienie to objaw towarzyszący wielu chorobom narządu wzroku. Co sprawia, że oczy łzawią? Jakie mogą być przyczyny łzawienia? Kiedy zgłosić się do lekarza?

Twarz

Uśmiech jak marzenie

„Metamorfozy Claudii” to program odnowy, w którym kobiety spełniają swoje marzenia. Zobacz jak pani Katarzyna zyskała piękny uśmiech w Klinice Stomtologii Enel-Med.

Twarz

Po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. Sprawdź jakie są zalecenia po zabiegu.

Twarz

Zmiany na powiekach

Czy zmiany pojawiające się na powiekach są niebezpieczne? Jak je rozpoznać i w jaki sposób je leczyć? Tłumaczy specjalista okulistyki lek. Beata Adamus z Enel-Med Zacisze.

Artykuły polecane dla Ciebie