Po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Twarz

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. Sprawdź jakie są zalecenia po zabiegu.

Dr n. med. Krzysztof Jakubowski
Specjalista z zakresu Chirurgii Onkologicznej i Chirurgii Ogólnej, Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

Czym jest przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej daje możliwość wypełniania bruzd nosowo-wargowych, bruzd powiekowo - polikowych czyli tzw. doliny łez, a także powiększania ust i wyniosłości jarzmowych. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. 

Zalecenia po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Po pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsc takich jak podbrzusze, uda, grzbiet nie jest konieczna hospitalizacja. Pacjent opuszcza szpital w dniu zabiegu, na co wpływa głównie niewielka inwazyjność zabiegu i rodzaj znieczulenia: przeszczep tkanki tłuszczowej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym. - Tkankę tłuszczową pobieramy z mikronancięcia, na które zakładamy opatrunek uciskowy - mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski, specjalista chirurii okologiocznej i ogólnej, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. - Opatrunek jest potrzebny, ponieważ tkanka jest ostrzyknięta płynem Kleina (mieszanką środków znieczulających i adrenaliny - przyp. red.) i nie zostaje szybko i w całości wchłonięty - tłumaczy specjalista Estell.

Konsultacja po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Po zabiegu przeszczepu własnej własnej tkanki tłuszczowej efekty utrzymują się dłużej,jednak z powodu naturalnego wchłaniania się do 30-40% przeszczepionej tkanki, może zajść potrzeba zabiegu uzupełniającego po około pół roku. - Po kilku miesiącach planujemy kolejną wizytę kontrolną, oceniamy czy pacjent jest zadowolony i czy efekty są zadowalające - podkreśla specjalista. 

Artykuły powiązane

Twarz

Zmiany na powiekach

Czy zmiany pojawiające się na powiekach są niebezpieczne? Jak je rozpoznać i w jaki sposób je leczyć? Tłumaczy specjalista okulistyki lek. Beata Adamus z Enel-Med Zacisze.

Twarz

Fotofobia - co to jest?

Fotofobia czyli nadwrażliwość na światło nie jest chorobą. To jeden z objawów schorzeń oczu lub innej choroby ogólnoustrojowej. Skąd się bierze i na czym polega?

Twarz

Łzawienie

Łzawienie to objaw towarzyszący wielu chorobom narządu wzroku. Co sprawia, że oczy łzawią? Jakie mogą być przyczyny łzawienia? Kiedy zgłosić się do lekarza?

Twarz

Uśmiech jak marzenie

„Metamorfozy Claudii” to program odnowy, w którym kobiety spełniają swoje marzenia. Zobacz jak pani Katarzyna zyskała piękny uśmiech w Klinice Stomtologii Enel-Med.

Artykuły polecane dla Ciebie