Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. Sprawdź jakie są zalecenia po zabiegu.

Czym jest przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej daje możliwość wypełniania bruzd nosowo-wargowych, bruzd powiekowo - polikowych czyli tzw. doliny łez, a także powiększania ust i wyniosłości jarzmowych. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. 

Zalecenia po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Po pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsc takich jak podbrzusze, uda, grzbiet nie jest konieczna hospitalizacja. Pacjent opuszcza szpital w dniu zabiegu, na co wpływa głównie niewielka inwazyjność zabiegu i rodzaj znieczulenia: przeszczep tkanki tłuszczowej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym. - Tkankę tłuszczową pobieramy z mikronancięcia, na które zakładamy opatrunek uciskowy - mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski, specjalista chirurii okologiocznej i ogólnej, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. - Opatrunek jest potrzebny, ponieważ tkanka jest ostrzyknięta płynem Kleina (mieszanką środków znieczulających i adrenaliny - przyp. red.) i nie zostaje szybko i w całości wchłonięty - tłumaczy specjalista Estell.

Konsultacja po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Po zabiegu przeszczepu własnej własnej tkanki tłuszczowej efekty utrzymują się dłużej,jednak z powodu naturalnego wchłaniania się do 30-40% przeszczepionej tkanki, może zajść potrzeba zabiegu uzupełniającego po około pół roku. - Po kilku miesiącach planujemy kolejną wizytę kontrolną, oceniamy czy pacjent jest zadowolony i czy efekty są zadowalające - podkreśla specjalista.