Sprawdź się jak bezpiecznie i skutecznie dbać o skórę przy cerze trądzikowej. Ważna jest nie tylko pielęgnacja i nawilżenie ale także zabiegi oczyszczające.

Oczyszczanie skóry

Pielęgnacja cery trądzikowej nie musi być trudnym do spełnienia wyzwaniem. Trzeba jednak poznać i realizować kilka podstawowych zasad, które pozwolą cieszyć się zdrową i efektowną cerą. Pierwszą z nich jest odpowiednie oczyszczanie skóry. Ważne są oczywiście zabiegi demakijażu i codzienna higiena skóry twarzy, by jednak kompleksowo zadbać o cerę warto skorzystać z zabiegów oczyszczających i peelingów. - Dobrze będzie unikać pillingów mechanicznych, stawiając raczej na pillingi chemiczne i enzymatyczne - mówi kosmetolog Klaudia Kamińska. - Dobrym rozwiązaniem przy cerze trądzikowej będzie regularne wykonywanie pillingu chemicznego w gabinecie profesjonalnego kosmetologa np. co dwa, trzy miesiące. Stosuje się wtedy kwas azelainowy lub kwas migdałowy, który skutecznie oczyści skórę i przywróci jej prawidłową gospodarkę hydro-lipidową - radzi specjalista Kliniki ESTELL.

Kremy do cery trądzikowej

Jeśli myślisz, że przy cerze trądzikowej należy unikać kremów nawilżających, jesteś w błędzie. Odpowiednia pielęgnacja bez nawilżenia będzie praktycznie niemożliwa. - Zarówno przy cerze trądzikowej, jak i tłustej, nawilżenie to absolutna podstawa i tylko wówczas można uspokoić pracę gruczołów łojowych i zadbać o równowagę wspomnianej wcześniej gospodarki hydro-lipidowej skóry - podkreśla kosmetolog ESTELL. Nawilżenie głębokich warstw skóry sprawi, że skóra nie będzie stawać się tłusta, świecąca, nie będzie dochodzić do zatykania się porów i pojawiania się na twarzy nieestetycznych czarnych kropek. 

Dieta przy cerze trądzikowej

Właściwa, zbilansowana dieta jest bardzo istotnym elementem dbałości o skórę przy cerze trądzikowej. Ważne będzie chociażby unikanie dużej ilości tłustych potraw, czy spożywanie odpowiedniej ilości wody. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie swojego jadłospisu z dietetykiem.

Zobacz wideo i dowiedz się więcej