O zbawiennym wpływie stomatologii estetycznej na nasze zęby mówi lekarz stomatologii, specjalista protetyk, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej Anna Ziółkowska z Kliniki Estell.

Czym jest stomatologia estetyczna ?

Stomatologia estetyczna to grupa zabiegów wykorzystująca działania z różnych dziedzin stomatologii. Ma na celu stworzenie pięknego, harmonijnego uśmiechu. Najczęściej stosuje się zabiegi z obszaru leczenia ortodontycznego, protetycznego lub implantoprotetycznego oraz wybielanie zębów i zabiegi stomatologii zachowawczej. Dzięki nowoczesnym materiałom i urządzeniom jesteśmy w stanie pomóc każdemu pacjentowi, zarówno takiemu, którego natura nie obdarzyła uśmiechem o jakim marzy, jak i takiemu, który ma zęby zniszczone z różnych powodów.

Jakie proponujemy zabiegi? Jakie zabiegi są najskuteczniejsze i dają najlepsze efekty?

Aby zapewnić jak najlepszy i najdłuższy efekt zabiegów stomatologii estetycznej najpierw powinniśmy upewnić się czy dziąsła i zęby pacjenta są zdrowe. Gdy mamy tę pewność możemy zaproponować:

Wybielanie– polega na rozjaśnieniu barwy zębów w sposób nieinwazyjny. Zastosowanie nowoczesnego lasera lub lampy i specjalistycznych żelów wybielających pozwala na szybkie i bezbolesne uzyskanie bardzo dobrych i trwałych efektów.

Zabiegi stomatologii zachowawczej - pozwalają w nieinwazyjny sposób na zmianę kształtu, długości zębów np. zamknięcie diastem i trem ( szpar między zębami) materiałem kompozytowym.

Ortodoncja– leczenie wad zgryzu i problemów związanych z nieprawidłowym ułożeniem zębów.

Licówki–odbudowy, które przy niewielkiej ingerencji stomatologicznej pozwalają na zmianę kształtu, koloru zębów oraz w pewnym stopniu ich ustawienia. Wykonane są z cienkiej warstwy porcelany lub kompozytu i cementowane na przednią powierzchnię zębów.

Korony ceramiczne– stałe odbudowy protetyczne, wyróżniające się niezwykle estetycznym wyglądem, identycznym z naturalnymi zębami.
Leczenie implantoprotetyczne - umożliwia uzupełnienie brakujących zębów, co oprócz korzyści czysto medycznych ma ogromne znaczenie estetyczne.

Kto może skorzystać z zabiegów w ramach stomatologii estetycznej?

Właściwie każdy może skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej, chociaż nie wszystkie zabiegi są dla każdego.
Zabiegi są indywidualnie dobierane do wymagań estetycznych, potrzeb leczniczych i stanu zdrowia pacjenta podczas konsultacji u lekarza specjalisty.

Jakie efekty możemy osiągnąć korzystając z takich zabiegów?

Mając do dyspozycji tak szeroki wachlarz zabiegów jesteśmy w stanie pomóc prawie każdemu pacjentowi. Poprawiając jego uśmiech nie tylko oferujemy mu zdrowy, młodzieńczy wygląd, ale również poprawę jego samooceny i dodajemy pewności siebie.