Innowacyjna metoda, wykorzystująca falę radiową pozwala ujędrnić nieestetyczną,  elastyczną skórę. O zabiegu Pelleve mówi dyplomowany kosmetolog Kliniki Estell – Katarzyna Kowalczyk.     

Terapia na urządzeniu Pelleve ujędrnia skórę twarzy, wykorzystując energię fali radiowej, tzw. radiofrekwencję. W efekcie skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. Fala radiowa stymuluje włókna kolagenu do odnowy, a rozciągnięte z wiekiem włókna podczas zabiegu ulegają skróceniu. Celem zastosowania terapii jest poprawa jędrności skóry, jej napięcia i poprawa owalu twarzy. W przeciwieństwie do lasera, fala ma możliwość bliskiego podejścia głowicą pod oczy, czy to na górną, czy na dolną powiekę.     

Fala radiowa – w jakim celu wykonuje się zabiegi z jej użyciem?

Głównym celem  zastosowania fali radiowej jest zapobieganie starzeniu się skóry. Po zabiegu skóra jest rozświetlona, napięta i ma skorygowany owal. Uzyskane efekty, takie jak polepszenie jakości cery czy zmniejszenie wiotkości skóry, są nie tylko szybko widoczne, lecz także trwałe. Zabieg można łączyć z innymi metodami odmładzającymi, należy jednak zachować odpowiedni odstęp czasowy. Szczególnie rekomendowane są  inne zabiegi silnie nawilżające.

Pelleve – do kogo skierowany jest zabieg?

Do osób w wieku 30–60 lat. Już od 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć, włókna kolagenu ulegają rozciągnięciu i należy ją stymulować Gdy brakuje kolagenu, zabiegi profilaktyczne przestają mieć sens. Wówczas wskazane są procedury chirurgii plastycznej oraz wypełniacze.

Pelleve – kiedy warto poddać się terapii?

Zabieg Pelleve jest polecany w przypadku pierwszych objawów starzenia. Pierwsze rezultaty zabiegu Pelleve można dostrzec już bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się napięta, mamy poprawiony owal i uzyskujemy efekt wypoczęcia. Dla jak najlepszych rezultatów zalecamy przeprowadzenie trzech zabiegów co miesiąc. Taka systematyczność wystarczy na dłużej.

Pelleve – przeciwskazania 

Oprócz bezwzględnych przeciwskazań, jak ciąża, karmienie piersią i osteoporoza, zabieg przy użyciu Pelleve można wykonać na każdym rodzaju skóry (suchej, tłustej i naczynkowej). Kuracja jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, mogą z niej korzystać kobiety tuż po zakończeniu ciąży. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, a po zakończeniu zabiegu pacjent natychmiast powraca do codziennych zajęć.

Sprawdź, czym jest bezpieczeństwo w medycynie estetycznej.