Radiofrekwencyjny lifting: fala radiowa dla dobra skóry

Twarz

Innowacyjna metoda, wykorzystująca falę radiową pozwala ujędrnić nieestetyczną,  elastyczną skórę. O radiofrekwencyjnym liftingu mówi dyplomowany kosmetolog Kliniki Estell – Katarzyna Kowalczyk.     

autor:
Katarzyna Kowalczyk

absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Kosmetologii. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie planowania kompleksowych programów zabiegowych, zarówno kosmetologicznych, jak i z zakresu medycyny estetycznej – we współpracy z lekarzem. Bierze też udział w licznych szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Przyjmuje w Klinice Estell.

Terapia na urządzeniu do radiofrekwencyjnego liftingu ujędrnia skórę twarzy, wykorzystując energię fali radiowej, tzw. radiofrekwencję. W efekcie skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. Fala radiowa stymuluje włókna kolagenu do odnowy, a rozciągnięte z wiekiem włókna podczas zabiegu ulegają skróceniu. Celem zastosowania terapii jest poprawa jędrności skóry, jej napięcia i poprawa owalu twarzy. W przeciwieństwie do lasera, fala ma możliwość bliskiego podejścia głowicą pod oczy, czy to na górną, czy na dolną powiekę.     

Fala radiowa – w jakim celu wykonuje się zabiegi z jej użyciem?

Głównym celem  zastosowania fali radiowej jest zapobieganie starzeniu się skóry. Po zabiegu skóra jest rozświetlona, napięta i ma skorygowany owal. Uzyskane efekty, takie jak polepszenie jakości cery czy zmniejszenie wiotkości skóry, są nie tylko szybko widoczne, lecz także trwałe. Zabieg można łączyć z innymi metodami odmładzającymi, należy jednak zachować odpowiedni odstęp czasowy. Szczególnie rekomendowane są  inne zabiegi silnie nawilżające.

Radiofrekwencyjny lifting – do kogo skierowany jest zabieg?

Do osób w wieku 30–60 lat. Już od 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć, włókna kolagenu ulegają rozciągnięciu i należy ją stymulować Gdy brakuje kolagenu, zabiegi profilaktyczne przestają mieć sens. Wówczas wskazane są procedury chirurgii plastycznej oraz wypełniacze.

Radiofrekwencyjny lifting – kiedy warto poddać się terapii?

Radiofrekwencyjny lifting jest polecany w przypadku pierwszych objawów starzenia. Pierwsze rezultaty radiofrekwencyjnego liftingu można dostrzec już bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się napięta, mamy poprawiony owal i uzyskujemy efekt wypoczęcia. Dla jak najlepszych rezultatów zalecamy przeprowadzenie trzech zabiegów co miesiąc. Taka systematyczność wystarczy na dłużej.

Radiofrekwencyjny lifting – przeciwskazania 

Oprócz bezwzględnych przeciwskazań, jak ciąża, karmienie piersią i osteoporoza, Radiofrekwencyjny lifting można wykonać na każdym rodzaju skóry (suchej, tłustej i naczynkowej). Kuracja jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, mogą z niej korzystać kobiety tuż po zakończeniu ciąży. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, a po zakończeniu zabiegu pacjent natychmiast powraca do codziennych zajęć.

Sprawdź, czym jest bezpieczeństwo w medycynie estetycznej.

Artykuły powiązane

Twarz

Zmiany na powiekach

Czy zmiany pojawiające się na powiekach są niebezpieczne? Jak je rozpoznać i w jaki sposób je leczyć? Tłumaczy specjalista okulistyki lek. Beata Adamus z Enel-Med Zacisze.

Twarz

Po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. Sprawdź jakie są zalecenia po zabiegu.

Twarz

Uśmiech jak marzenie

„Metamorfozy Claudii” to program odnowy, w którym kobiety spełniają swoje marzenia. Zobacz jak pani Katarzyna zyskała piękny uśmiech w Klinice Stomtologii Enel-Med.

Twarz

Łzawienie

Łzawienie to objaw towarzyszący wielu chorobom narządu wzroku. Co sprawia, że oczy łzawią? Jakie mogą być przyczyny łzawienia? Kiedy zgłosić się do lekarza?

Artykuły polecane dla Ciebie