Radiofrekwencyjny lifting: fala radiowa dla dobra skóry

Twarz

Innowacyjna metoda, wykorzystująca falę radiową pozwala ujędrnić nieestetyczną,  elastyczną skórę. O radiofrekwencyjnym liftingu mówi dyplomowany kosmetolog Kliniki Estell – Katarzyna Kowalczyk.     

autor:
Katarzyna Kowalczyk

absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Kosmetologii. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie planowania kompleksowych programów zabiegowych, zarówno kosmetologicznych, jak i z zakresu medycyny estetycznej – we współpracy z lekarzem. Bierze też udział w licznych szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje. Przyjmuje w Klinice Estell.

Terapia na urządzeniu do radiofrekwencyjnego liftingu ujędrnia skórę twarzy, wykorzystując energię fali radiowej, tzw. radiofrekwencję. W efekcie skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. Fala radiowa stymuluje włókna kolagenu do odnowy, a rozciągnięte z wiekiem włókna podczas zabiegu ulegają skróceniu. Celem zastosowania terapii jest poprawa jędrności skóry, jej napięcia i poprawa owalu twarzy. W przeciwieństwie do lasera, fala ma możliwość bliskiego podejścia głowicą pod oczy, czy to na górną, czy na dolną powiekę.     

Fala radiowa – w jakim celu wykonuje się zabiegi z jej użyciem?

Głównym celem  zastosowania fali radiowej jest zapobieganie starzeniu się skóry. Po zabiegu skóra jest rozświetlona, napięta i ma skorygowany owal. Uzyskane efekty, takie jak polepszenie jakości cery czy zmniejszenie wiotkości skóry, są nie tylko szybko widoczne, lecz także trwałe. Zabieg można łączyć z innymi metodami odmładzającymi, należy jednak zachować odpowiedni odstęp czasowy. Szczególnie rekomendowane są  inne zabiegi silnie nawilżające.

Radiofrekwencyjny lifting – do kogo skierowany jest zabieg?

Do osób w wieku 30–60 lat. Już od 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć, włókna kolagenu ulegają rozciągnięciu i należy ją stymulować Gdy brakuje kolagenu, zabiegi profilaktyczne przestają mieć sens. Wówczas wskazane są procedury chirurgii plastycznej oraz wypełniacze.

Radiofrekwencyjny lifting – kiedy warto poddać się terapii?

Radiofrekwencyjny lifting jest polecany w przypadku pierwszych objawów starzenia. Pierwsze rezultaty radiofrekwencyjnego liftingu można dostrzec już bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się napięta, mamy poprawiony owal i uzyskujemy efekt wypoczęcia. Dla jak najlepszych rezultatów zalecamy przeprowadzenie trzech zabiegów co miesiąc. Taka systematyczność wystarczy na dłużej.

Radiofrekwencyjny lifting – przeciwskazania 

Oprócz bezwzględnych przeciwskazań, jak ciąża, karmienie piersią i osteoporoza, Radiofrekwencyjny lifting można wykonać na każdym rodzaju skóry (suchej, tłustej i naczynkowej). Kuracja jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, mogą z niej korzystać kobiety tuż po zakończeniu ciąży. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, a po zakończeniu zabiegu pacjent natychmiast powraca do codziennych zajęć.

Sprawdź, czym jest bezpieczeństwo w medycynie estetycznej.

Artykuły powiązane

Twarz

Po przeszczepie tkanki tłuszczowej

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest wykorzystany jako jeden z zabiegów odmładzających, które poprawiają wygląd i jakości skóry. Sprawdź jakie są zalecenia po zabiegu.

Twarz

Łzawienie

Łzawienie to objaw towarzyszący wielu chorobom narządu wzroku. Co sprawia, że oczy łzawią? Jakie mogą być przyczyny łzawienia? Kiedy zgłosić się do lekarza?

Twarz

Uśmiech jak marzenie

„Metamorfozy Claudii” to program odnowy, w którym kobiety spełniają swoje marzenia. Zobacz jak pani Katarzyna zyskała piękny uśmiech w Klinice Stomtologii Enel-Med.

Twarz

Zmiany na powiekach

Czy zmiany pojawiające się na powiekach są niebezpieczne? Jak je rozpoznać i w jaki sposób je leczyć? Tłumaczy specjalista okulistyki lek. Beata Adamus z Enel-Med Zacisze.

Artykuły polecane dla Ciebie