Innowacyjna metoda, wykorzystująca falę radiową pozwala ujędrnić nieestetyczną elastyczną skórę. O zabiegu PELLEVE mówi dyplomowany kosmetolog Kliniki Estell - Katarzyna Kowalczyk.

 - Jak możemy dbać o skórę i czym jest PELLEVE?

- Terapia na urządzeniu PELLEVE ujędrnia skórę twarzy, wykorzystując energię fali radiowej, tzw. radiofrekwencję. W efekcie skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu. Fala radiowa stymuluje włókna kolagenu do odnowy, a rozciągnięte z wiekiem włókna podczas zabiegu ulegają skróceniu. Celem zastosowania terapii jest poprawa jędrności skóry, jej napięcia i poprawa owalu twarzy. W przeciwieństwie do lasera, fala ma możliwość bliskiego podejścia głowicą pod oczy, czy to na górną czy na dolną powiekę.

- Po co wykonuje się zabieg przy użyciu fali radiowej?

- Celem przewodnim jest zapobieganie starzeniu się skóry. Po zabiegu skóra jest rozświetlona, napięta i poprawiony jest jej owal. Uzyskane efekty, takie jak polepszenie jakości cery czy zmniejszenie wiotkości skóry, są nie tylko szybko widoczne, ale i trwałe. Zabieg można łączyć z innymi metodami odmładzającymi, z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego. Szczególnie polecane jest jego stosowanie wraz z mezoterapią igłową i innymi zabiegami silnie nawilżającymi.

Zobacz też: Bezpieczeństwo w medycynie estetycznej

- Do kogo skierowany jest przede wszystkim ten zabieg?

- Tak naprawdę do grupy wiekowej 30-60 lat, bo już od 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć. (włókna kolagenu ulegają rozciągnięciu). Należy stymulować skórę, by kolagen (czyli białko) się odnawiał. Gdy go brakuje, zabiegi profilaktyczne przestają mieć sens. Wówczas można skorzystać z poważniejszych: chirurgii plastycznej oraz wypełniaczy.

- Kiedy warto poddać się terapii PELLEVE?

- Warto poddać się terapii, gdy zauważamy pierwsze objawy starzenia. Wtedy uzyskamy oczekiwany efekt w późniejszym czasie. Pierwsze rezultaty można dostrzec już bezpośrednio po zabiegu. Przede wszystkim po zabiegu mamy naciągniętą skórę, poprawiony owal i efekt wypoczęcia. Najczęściej już na drugi dzień po zabiegu. Dla jak najlepszych efektów zalecamy przeprowadzenie trzech zabiegów co miesiąc. Taka systematyczność wystarczy na dłużej.

- Czy są jakieś przeciwskazania?

- Oprócz bezwzględnych przeciwskazań, jak ciąża, karmienie piersią i osteoporoza, zabieg przy użyciu PELLEVE można wykonać na każdym rodzaju skóry (suchej, tłustej i naczynkowej). Kuracja jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, mogą z niej korzystać kobiety tuż po zakończeniu ciąży. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, po zakończeniu zabiegu pacjent natychmiast powraca do codziennych zajęć.

KATARZYNA KOWALCZYK: Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale kosmetologii. Posiada dużą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie planowania kompleksowych programów zabiegowych zarówno kosmetologicznych jak i z zakresu medycyny estetycznej - we współpracy z lekarzem. Bierze też udział w licznych szkoleniach stale podnosząc swoje kwalifikacje. Przyjmuje w Klinice Estell.