Piękne, pełne i proporcjonalne usta dodają uroku każdej kobiecie. Wypełnianie i modelowanie ust to jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. 

Piękne usta to życzenie wielu kobiet, dziś możliwe już do spełnienia. Istnieje wiele sposobów by poprawić wygląd ust. Od zabiegów przy użyciu kwasu hialuronowego, stosowanych często przy korekcji warg zbyt wąskich, asymetrycznych i przy opadających kącikach ust, przez nici liftingujące lub zabiegi z wykorzystaniem lasera czy fotoregenerację. Sprawdź sposoby na wypełnianie i modelowanie ust.

Powiększanie ust a kawas hialuronowy

Wykorzystanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego to skuteczny i szybki sposób na poprawę wyglądu ust przez ich powiększenie lub wymodelowanie. Po zakończeniu zabiegu usta są dobrze nawilżone, odzyskują swój naturalny kolor i jędrność. W efekcie wokół ust znikają drobne zmarszczki, co pozwala osiągnąć efekt odmłodzenia całej twarzy. Rezultaty są widoczne od razu po zabiegu i mogą utrzymywać się od 6. do 12. miesięcy. Zabieg nie jest mocno bolesny i może, choć nie musi  być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem kremów znieczulających. Ważne, by powiększanie lub modelowanie ust wykonać w gabinecie u zaufanego i sprawdzonego lekarza, który, tak jak w klinice Estell ma swobodę by indywidualnie do potrzeb pacjenta dopasować preparat zapewniając bezpieczne i optymalne efekty. 

Powiększanie ust a resurfacing laserowy

Zabiegi resurfacingu laserowego służą do trwałej regeneracji skóry i bardzo intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Mogą być stosowane na ustach ale w okolicach oczu, szyi, dekolcie i dłoniach. Laser  powoduje stworzenie dużej ilości mikrouszkodzeń otoczonych zdrową skórą, nie poddanych działaniu lasera, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny. Zagęszcza się cera, wytwarza się także kontrolowane nagrzewanie skóry powodując wzmocnienie efektu odmłodzenia. Dochodzi do naturalnego procesu gojenia się skóry: miejsce uszkodzonych komórek zajmują nowe i zdrowe tkanki. W Klinice Estell wykorzystywany jest laser Emerge, jeden z najmniej inwazyjnych laserów służących do resurfacingu, często jest polecany jest osobom, które pierwszy raz mają do czynienia z zabiegami laserowymi.

Inne metody poprawy wyglądu ust

Kolejną z metod poprawy wyglądu ustust jest wykorzystanie nici liftingujących BOCA. Są one wykonane są z polikaprolaktonu, czyli substancji biodegradowalnej. Oznacza to, że wciągu dwóch lat ulegają rozkładowi. Innym sposobem jest fotoregeneracja przy użyciu lampy Led Smartlux. Leczenie światłem jest naturalną i nieinwazyjną metodą terapii, powstałą w ramach medycyny klasycznej. Terapia światłem, którą stosuje się na naszej planecie od kilku tysięcy lat, przeżywa dziś, na skutek postępu technologicznego, swój renesans. Jej skuteczność potwierdzają liczne badania i uśmiechy zadowolonych pacjentów.