Wybór dyscypliny sportu dla dziecka może ukształtować całe jego życie. Zrób to w oparciu o wiedzę zapisaną w genach -  zwiększysz szanse na sukces i unikniesz rozczarowań.

Nie każdy ma predyspozycje do uprawiania takich samych rodzajów aktywności fizycznych. To nasze geny decydują i determinują nasze predyspozycje do sportów siłowych lub wytrzymałościowych. Talent do określonej dziedziny sportu ma swoje źródło w genach. Badania genetyczne pozwalają stwierdzić jakiego rodzaju sport będzie optymalny dla Twojego dziecka.

Znajomość wariantu genetycznego predyspozycji sportowych dziecka, wynikająca z badania SPORT – PREDYSPOZYCJE pozwoli  dobrać właściwą dyscyplinę sportu dla dziecka oraz ułożyć odpowiednie programy treningowe. Siła i sprawność  mięśni ma podłoże genetyczne dzięki czemu badanie daje możliwość optymalnego dopasowania trenowanej dyscypliny do możliwości organizmu dziecka.

Czego się dowiesz dzięki badaniom?

- Czy Twoje dziecko ma geny predysponujące je do sportów szybkościowych i siłowych czy też wytrzymałościowych?

- Czy Twoje dziecko ma zadatki na sprintera, długodystansowca czy może pływaka?

- Jak dopasować treningi i ćwiczenia do jego potencjału genetycznego?

- Jak unikać kontuzji, przemęczenia i zniechęcenia?

Odpowiedzialność rodziców za wybór dyscypliny dla dziecka może mieć wpływ na całe jego życie. Warto zrobić to rozsądnie i w oparciu o wiedzę, która jest w zasięgu ręki. Niezależnie czy Twój mały sportowiec przejdzie kiedyś na zawodowstwo, czy zajmie się w życiu czymś zupełnie innym, dla dziecka sport powinien być źródłem radości a nie pasmem rozczarowań.