Jak wybrać sport dla dziecka?
Wybór dyscypliny sportu dla dziecka może ukształtować całe jego życie. Zrób to w oparciu o wiedzę zapisaną w genach - zwiększysz szanse na sukces i unikniesz rozczarowań.
Nie każdy ma predyspozycje do uprawiania takich samych rodzajów aktywności fizycznych. To nasze geny decydują i determinują nasze predyspozycje do sportów siłowych lub wytrzymałościowych. Talent do określonej dziedziny sportu ma swoje źródło w genach. Badania genetyczne pozwalają stwierdzić jakiego rodzaju sport będzie optymalny dla Twojego dziecka.
Znajomość wariantu genetycznego predyspozycji sportowych dziecka, wynikająca z badania SPORT – PREDYSPOZYCJE pozwoli dobrać właściwą dyscyplinę sportu dla dziecka oraz ułożyć odpowiednie programy treningowe. Siła i sprawność mięśni ma podłoże genetyczne dzięki czemu badanie daje możliwość optymalnego dopasowania trenowanej dyscypliny do możliwości organizmu dziecka.
Czego się dowiesz dzięki badaniom?
- Czy Twoje dziecko ma geny predysponujące je do sportów szybkościowych i siłowych czy też wytrzymałościowych?
- Czy Twoje dziecko ma zadatki na sprintera, długodystansowca czy może pływaka?
- Jak dopasować treningi i ćwiczenia do jego potencjału genetycznego?
- Jak unikać kontuzji, przemęczenia i zniechęcenia?
Odpowiedzialność rodziców za wybór dyscypliny dla dziecka może mieć wpływ na całe jego życie. Warto zrobić to rozsądnie i w oparciu o wiedzę, która jest w zasięgu ręki. Niezależnie czy Twój mały sportowiec przejdzie kiedyś na zawodowstwo, czy zajmie się w życiu czymś zupełnie innym, dla dziecka sport powinien być źródłem radości a nie pasmem rozczarowań.
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Prawidłowa pozycja dziecka przy biurku
Prawidłowa postawa podczas nauki może zaważyć na zdrowym kręgosłupie Twojej pociechy. Jak dziecko powinno siedzieć przy biurku?
Otyłość u dzieci. Przyczyny, leczenie i zapobieganie
Otyłość u dzieci to coraz częstsze zjawisko, jest chorobą wywołaną często przez złe nawyki żywieniowe. Jak pomóc najmłodszym?
Krótkie wędzidełko języka - jak pozbyć się problemu?
Problem krótkiego wędzidełka języka dotyczy od 3 do 4% noworodków. Budowa anatomiczna krótkiego wędzidełka stanowi ograniczenie dla normalnych ruchów języka. Dowiedz się jakie są przyczyny wstąpienia krótkiego wędzidełka i jak można rozpoznać jego objawy. Czy już podczas karmienia piersią można zdiagnozować problem? Dowiedz się jakie zabiegi pozwalają poradzić sobie z krótkim wędzidełkiem języka.
Czym jest zabieg Credego i kiedy się go wykonuje?
Zabieg Credego to zabieg wykonywany u noworodków. Polega na zakropieniu oczu roztworem azotanu srebra w celu zapobiegania wystąpienia rzeżączkowego zapalenia spojówek.
Zaparcia u dzieci - dieta
Co powinno jeść dziecko w przypadku zaparcia? Jakich produktów powinno się unikać? Kilka faktów, które powinien znać każdy rodzic przedstawia dietetyk mgr. Natalia Torchała.