Polski narciarz i himalaista Andrzej Bargiel zapisał się na kartach historii jako pierwszy zdobywca szczytu K2, który zjechał z niego na nartach. Wyprawa, nad którą patronat medyczny sprawowała Klinika Enel-Sport zakończyła się wielkim sukcesem. Drugi pod wzgdlędem wysokości szczyt świata, mierzący 8611 m. stał się areną dla ekstremalnego narciarstwa w wykonaniu polskiego sportowca. Andrzej Bargiel spełnił swoje marzenie, ale film z jego zjazdu z pewnościa rozpala wyobraźnię ludzi na całym świecie. Zapierająca dech w piersiach sceneria, Polak balansujący na nartach nad skalnymi urwiskami, niesamowite umiejętności oraz detrminacja i odwaga. Ten krótki film potrafi oddać wyczyn Bargiela lepiej niż jakiegolwiek słowa.

Niesamowity wyczyn Polaka był możliwy nie tylko dzieki talentowi, zaangażowaniu i ciężkiej pracy. Zdrowie i odpowiednia kondycja fizyczna są przy tak wielkich wyzwaniach warunkami koniecznymi do spełnienia. Przed wyprawą na K2 Andrzej Bargiel przechodził szereg specjalistycznych badań dla sportowców, które pomogły określić możliwości organizmu.

Zdobycie i zjazd z K2 było jednym z największych sportowych marzeń Andrzeja Bargiela. Sukces z pewnością daje satysfakcję, ale też jest bodźcem do dalszych treningów i mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami. Bargiel to także człowiek, z którego warto czerpać inspirację, bo choć większość z nas nie zajmie się ekstramalnym narciastwem czy himalaizmem, każdy ma w życiu swoje szczyty, które warto pokonać. Do tego potrzebne jest zaangażowanie, zdrowie i serce do walki o to, by marzenia się spełniały.