Co się dzieje ze skórą podczas opalania?
Opalanie przyspieszanie starzenia się skóry, zmniejsza jej nawilżenie zwiększa wydzielanie wolnych rodników. Zagrożeń jest więcej, jak z nimi walczyć?
Lubimy piękną opaleniznę, przy okazji korzystamy ze słońca poprzez wydzielanie się w organiznie witaminy D3. Kąpiele słoneczne to jednak także zagrożenie dla zdrowia. Opalanie ma swoje gorsze strony, na czym polega zagrożenie i jak się przed nim bronić mówi dermatolog dr Marlena Majkut - Sobechowicz, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Estell.
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Pękająca skóra na dłoniach
Sucha i pękająca skóra dłoni to nie zawsze kłopot jedynie natury kosmetycznej. Poznaj przyczyny problemów ze skórą dłoni i skuteczne sposoby radzenia sobie z tym kłopotem.
Wirus HPV – co trzeba o nim wiedzieć
Wirus HPV może powodować powstawanie brodawek na skórze dłoni i stóp oraz kurzajek i kłykcin. Może prowadzić też do nowotworów.
Co to jest mezoterapia?
Mezoterapia to nieinwazyjna metoda stosowana do odmłodzenia, rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry. Jest polecana także w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry.
Co na oparzenia słoneczne? Domowe sposoby i leczenie
Oparzenia słoneczne 1. stopnia mogą być łagodzone domowymi sposobami, jak kąpiel z dodatkiem octu jabłkowego czy okłady z owsianki.
Lipoliza iniekcyjna - co to jest
Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej. W jaki sposób rozpuszcza się tkanka tłuszczowa? Zobacz zabieg dr n. med. Krzysztofa Jakubowskiego z warszawskiej Kilikinki Etell.