Dowiedz się jak najlepiej skutecznie pozbyć się blizn po oparzeniach. Jesień to dobry czas na skorzystanie z bezpiecznych zabiegów laserowych.   

Jednym z najczęściej wykorzystywanych laserów jest laser frakcyjny CO2. Jego promieniowanie powoduje powstawanie mikroskopijnych uszkodzeń, które docierają aż do skóry właściwej. Dzięki temu impulsy światła laserowego wnikają w skórę na odpowiedniej głębokości, jednocześnie nie powodując oparzeń. Powstałe uszkodzenia i dostarczane do głębszych warstw skóry ciepło pobudza proces gojenia i produkcji kolagenu.
Laser CO2 wykorzystujemy do usuwania rozstępów i uszkodzeń skóry oraz do odmładzania i poprawy jędrności skóry. - Jego zaletą jest to, że może być stosowany miejscowo na  całym ciele, dzięki wykorzystaniu lasera, blizny zostają zastąpione zdrową tkanką - mówi dr Katarzyna Kochańska z Kliniki Estell. - Odbudowa skóry jest widoczna po 4-5 tygodniach od zakończenia serii 3-5 zabiegów. Warto podkreślić, że powstałe zmiany są trwałe i nie wymagają ponawiania – zaznacza specjalista Estell. 
Lekarze medycyny estetycznej rekomendują również laser Alma, którego efekty są zauważalne  już nawet po 3 dniach. Urządzenie wykorzystuje wąskopasmowe światło pulsacyjne. Jest to metoda bezinwazyjna, a pacjenci mogą odczuwać wyłącznie pieczenie. Rekonwalescencja nie jest wymagana i pacjent od razu może powrócić do normalnego funkcjonowania. Alma wykorzystywana jest do redukcji blizn, trądziku czy rumienia. Dzięki zastosowanej technologii używana jest również do resurfacing’u czy peelingu. Można go aplikować na całym ciele.

Kto może korzystać z zabiegów laserowych?

Zanim zdecydujesz się na usuwanie blizn, ważny będzie dokładny wywiad lekarski. - Należy pamiętać, że nie wszyscy mogą korzystać z terapii za pomocą laserów. Ciepło wytworzone przez laser może niekorzystnie wpłynąć na kobiety w ciąży i karmiące piersią. Innymi przeciwskazaniami są: terapia doustna retinoidami, leki światłouczulające, aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze, nowotwory skóry, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry,, skóra opalona, obniżenie odporności organizmu, tendencja do tworzenia się bliznowców – podsumowuje dermatolog Kliniki Estell. Zabiegi przeprowadzane tą metodą pozwalają na ich bezinwazyjne wykonywanie, minimalizują ból i czas rekonwalescencji.