Jak sprawdzić predyspozycje dziecka?
Możesz zapewnić Twojemu dziecku właściwy start: zbadać możliwości i predyspozycje. Badania genetyczne diagnozują zapisane w genach czynniki związane z nauką i rozwojem.
Badania genetyczne dla dzieci to nie tylko diagnoza jego zdolności sportowych. Sprawdzić można też czynniki związane z najlepszym kierunkiem rozwoju intelektualnego. Dowiesz się w jakich dziedzinach Twoje dziecko ma szansę zrealizować się najlepiej i jak pokierować jego rozwojem, by uniknąć trudności i rozczarowań. Ważna jest wiedza jak zwiększyć szanse na rozwijanie jego wyjątkowych zdolności.
Zdolności i zgrożenia
Badania genetyczne powiedzą Ci czy dziecko może mieć problemy z nauką, koncentracją, czytaniem i pisaniem. W poradni psychologiczno-pedagogicznej wiarygodną diagnozę np. dysleksji można postawić dziecku dopiero po 10. roku życia. Tymczasem wcześniej odkryte deficyty łatwiej zniwelować podejmując z dzieckiem indywidualną pracę rozwojową. Dlatego mając choć cień podejrzenia dysleksji lub przypadki leworęczności w rodzinie, warto wykonać badanie genetyczne pod tym kątem. Warto pamiętać, że dysleksja oznacza często wybitne uzdolnienia, wynikające ze wzmożonej aktywności prawej półkuli mózgowej. Dzieci z dysleksją wykazują wysoko rozwiniętą inteligencję emocjonalną, intuicję oraz ciekawość świata. Są kreatywne i błyskotliwe.
Kiedy badania dla dzieci?
Badanie zaleca się dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Szczególnie, jeśli w rodzinie stwierdzono przypadki dysleksji i leworęczności lub zauważysz u swojej pociechy problemy manualne - sprawia mu trudność budowa wieży z klocków, zapięcie guzików itp. Zastanów się czy dziecko zaczęło mówić znacznie później niż rówieśnicy, nie lubi rysować, a pisząc odwraca litery i cyfry, robi błędy ortograficzne i ma trudności z czytaniem. Dzięki badaniom poznasz indywidualny profil genetyczny Twojego dziecka. Zwiększysz szansę na pokonanie ewentualnych problemów i rozwinięcie zdolności. Nowoczesna medycyna daje Ci szansę, by pomóc małemu człowiekowi w wykorzystaniu potencjału. Przyszłość jest zapisana w genach.
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Zaparcia u dzieci - dieta
Co powinno jeść dziecko w przypadku zaparcia? Jakich produktów powinno się unikać? Kilka faktów, które powinien znać każdy rodzic przedstawia dietetyk mgr. Natalia Torchała.
Prawidłowa pozycja dziecka przy biurku
Prawidłowa postawa podczas nauki może zaważyć na zdrowym kręgosłupie Twojej pociechy. Jak dziecko powinno siedzieć przy biurku?
Otyłość u dzieci. Przyczyny, leczenie i zapobieganie
Otyłość u dzieci to coraz częstsze zjawisko, jest chorobą wywołaną często przez złe nawyki żywieniowe. Jak pomóc najmłodszym?
Czym jest zabieg Credego i kiedy się go wykonuje?
Zabieg Credego to zabieg wykonywany u noworodków. Polega na zakropieniu oczu roztworem azotanu srebra w celu zapobiegania wystąpienia rzeżączkowego zapalenia spojówek.
Krótkie wędzidełko języka - jak pozbyć się problemu?
Problem krótkiego wędzidełka języka dotyczy od 3 do 4% noworodków. Budowa anatomiczna krótkiego wędzidełka stanowi ograniczenie dla normalnych ruchów języka. Dowiedz się jakie są przyczyny wstąpienia krótkiego wędzidełka i jak można rozpoznać jego objawy. Czy już podczas karmienia piersią można zdiagnozować problem? Dowiedz się jakie zabiegi pozwalają poradzić sobie z krótkim wędzidełkiem języka.