Epilacja laserowa to znakomita metoda usuwania zbędnego owłosienia. Nowoczesna technologia pozwala zadbać o gładką i zdrową skórę. O zaletach tego rozwiązania mówi specjalistka Kliniki Estell – Katarzyna Kowalczyk.

Epilacja (czyli usuwanie włosów na stałe) w Klinice Estell jest wykonywana przy użyciu diodowego lasera medycznego Vectus. który jako jedyny na świecie jest wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Przed zabiegiem przykłada się go do skóry w miejscu, z którego będzie usuwane owłosienie. Na podstawie odczytu poziomu melaniny aparat automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu kuracja jest efektywna i bezpieczna.

 

Jakie jeszcze są zalety epilacji?

Kolejnym rozwiązaniem wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia wykorzystania światła, które w naturalny sposób odbija się od skóry. Tym samym energia jest efektywniej emitowana przez laser, a skuteczność procedury znacznie wzrasta. Zastosowane rozwiązania wpływają na komfort w trakcie zabiegu. Skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. Na końcu głowic znajduje się gruba warstwa szkła szafirowego o właściwościach chłodzących. W rezultacie odczuwalność ciepła jest naprawdę minimalna.

 

Zobacz, czym dokładnie jest epilacja laserowa.