Korekta odstających uszu

Uroda

- Cieszą mnie wyniki tych badań i fakt, że Polacy coraz bardziej dbają o siebie a dostrzegając pewne niedoskonałości są gotowi to zmienić, zamiast na siłę akceptować. Potwierdzają to także moje obserwacje i rosnące zainteresowanie np. zabiegami korekty uszu w naszej klinice. Często przychodzą do nas pacjenci, którzy nie mieli w dzieciństwie dostępu do medycyny estetycznej i chcą zmian teraz. Czasem wahają się czy warto, skoro przez tyle lat radzili sobie z tym problemem. Rozmawiamy wtedy o tym co zdecydowało, że jednak przyszli na konsultację i okazuje się, że często jest to większy problem niż chcą przyznać sami przed sobą. Zapewniam ich, że otoplastyka, jest bezpiecznym zabiegiem wykonanym przez odpowiedniego specjalistę w bezpiecznych warunkach - mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell.

Na czym polega operacja plastyczna uszu?

Odstające uszy to defekt spowodowany nietypową anatomią małżowiny usznej. Celem zabiegu operacyjnego jest korekta polegająca na poprawie kształtu małżowiny usznej, wykonanej różnymi technikami operacyjnymi (korekta chirurgiczna ora za pomocą nici) Kwalifikację co do techniki podejmuje lekarz prowadzący. Korekta małżowin usznych odbywa się na tylnej powierzchni (cięcie i implantacja nici).  
- Otoplastyka to jeden z zabiegów, który potrafi odmienić życie – podkreśla dr  n. med. Krzysztof Jakubowski. Efekty zabiegu są długotrwałe, widoczne od pierwszego dnia po operacji i poprawiają się wraz z ustąpieniem obrzęków i podbiegnięć – dodaje.
Zabieg plastyki odstających małżowin usznych może zostać wykonany zarówno w warunkach ambulatoryjnych w gabinecie  zabiegowym  jak i w warunkach szpitalnych, w zależności od zastosowanej metody. Najczęściej podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe lub płytkie znieczulenie dożylne.  Blizny po zabiegowe są praktycznie niewidoczne.

Kiedy najlepiej przeprowadzić operacje?

Pacjent po zabiegu operacyjnym zobowiązany jest do noszenia opaski na małżowinach usznych około 14 dni (w ciągu dnia i nocy). Szwy zdejmowane są między 10 a 14 dobą, natomiast powrót do pełnej aktywności możliwy jest od 2 do 3 tygodni. Chociaż zarówno po zabiegu w warunkach ambulatoryjnych jak i szpitalnych nie ma potrzeby hospitalizacji to najlepiej zaplanować zabieg podczas urlopu. Należy jednak pamiętać aby chronić uszy przed urazami przez kolejne 2-3 miesiące.

Jak przygotować się do operacji?
Zanim zdecydujemy się na zabieg konieczna jest konsultacja wstępna u specjalisty, który  po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania przedstawi możliwe rozwiązania chirurgiczne. Omówi także dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz dokładną jego cenę, która zależy w dużym stopniu od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody.


Według badań CBOS niezmiennie największym problemem, z którym walczą Polacy jest tusza, aż 60 % badanych, którzy chcieliby coś zmienić w swoim wyglądzie wskazuje, że chcieliby przede wszystkim schudnąć. Pozostali respondenci chcieliby poprawić wygląd swoich włosów, posiadać jędrny brzuch, zadbać o zęby, poprawić wygląd twarzy, mieć lepszą cerę, zlikwidować zmarszczki lub worki i cienie pod oczami, poprawić biust, pośladki, nos lub po prostu mieć bardziej zadbany wygląd.
 - Na wszystkie te problemy odpowiedzią jest dziś medycyna estetyczna. Nasi pacjenci coraz częściej dostrzegają jej korzyści  i decydują się z nich korzystać. Warto pamiętać, że poprawiając fizyczny wizerunek, wpływamy pozytywnie także na samoocenę pacjenta i jakość życia, a to jest nie do przecenienia – zauważa dr n. med. Krzysztof Jakubowski.

(*) Źródło: CBOS, „Czy jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu?”

Artykuły powiązane

Uroda

Skórki przy paznokciach

Nieskutecznie walczysz z problemem suchych i pozadzieranych skórek przy paznokciach? Chcesz je wycinać? Sprawdź, co z tym zrobić, jak pielęgnować skórki i paznokcie?

Uroda

Fizjoprofilaktyka

Odpowiednia fizjoprofilaktyka znacznie zmniejszy ryzyko upadków, bólów kręgosłupa czy wady postawy. Poprawi też jakość życia, szczególnie osób starszych.         

Uroda

Jak wyciągnąć kleszcza?

Jak wyciągnąć kleszcza? Dlaczego nigdy nie wolno go smarować żadnymi substancjami? Jak radzić sobie tymi z pajęczakami przenoszącymi groźne choroby?

Uroda

Buty zdrowe czy piękne?

Zmieniająca się moda nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. O zdrowych i niezdrowych butach rozmawiamy z lekarzem ortopedą i traumatologiem dr. n. med. Cezarym Michalakiem.

Artykuły polecane dla Ciebie