Skrzyp polny na włosy i paznokcie

Uroda

Posiadacze działek często walczą z szerzącym się chwastem – skrzypem polnym. Tymczasem ta roślina ma zastosowanie lecznicze. Skrzyp jest pomocny, szczególnie dla Twoich włosów i paznokci.

Dla działkowców jest utrapieniem, ale może być cennym wsparciem. My skupimy się na włosach i paznokciach, chociaż zastosowanie skrzypu polnego jest zdecydowanie szersze. Działanie lecznicze ma występujący w pędzie rośliny krzem. To właśnie jego rola jest zbawienna dla naszych włosów i paznokci - wzmaga produkcję kolagenu przez nasz organizm.

Dzięki krzemowi włosy stają się mocniejsze, a proces ich obumierania zdecydowanie zwalnia. Dodatkowo stosowanie skrzypu polnego ograniczy wypadanie włosów. Najprostszą metodą na wykorzystanie rośliny jest sporządzenie herbaty. Wystarczy suszony skrzyp zalać wrzącą wodę i parzyć przez około 10 minut. Regularne płukanie włosów naparem ze skrzypu polnego zapobiegnie pojawieniu się łupieżu.

Podobnie jak w przypadku włosów skrzyp polny bywa nieoceniony dla paznokci. Dzięki niemu będą one trwalsze i zdrowsze. Należy przygotować napar i wymoczyć w nim paznokcie. Po zaledwie kilku tygodniach stosowania takich okładów nasze paznokcie staną się lśniące, mniej łamliwe i przestaną się rozdwajać.

Lato to świetny czas na zbieranie skrzypu, bo w od połowy lipca do końca sierpnia zawiera on najwięcej krzemu. Jego zastosowanie w przypadku włosów i paznokci można skonsultować z dermatologiem. Jedno jest pewne, stosowanie skrzypu polnego może pomóc!

Artykuły powiązane

Uroda

Jak wyciągnąć kleszcza?

Jak wyciągnąć kleszcza? Dlaczego nigdy nie wolno go smarować żadnymi substancjami? Jak radzić sobie tymi z pajęczakami przenoszącymi groźne choroby?

Uroda

Skórki przy paznokciach

Nieskutecznie walczysz z problemem suchych i pozadzieranych skórek przy paznokciach? Chcesz je wycinać? Sprawdź, co z tym zrobić, jak pielęgnować skórki i paznokcie?

Uroda

Buty zdrowe czy piękne?

Zmieniająca się moda nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. O zdrowych i niezdrowych butach rozmawiamy z lekarzem ortopedą i traumatologiem dr. n. med. Cezarym Michalakiem.

Uroda

Fizjoprofilaktyka

Odpowiednia fizjoprofilaktyka znacznie zmniejszy ryzyko upadków, bólów kręgosłupa czy wady postawy. Poprawi też jakość życia, szczególnie osób starszych.         

Artykuły polecane dla Ciebie