Zimowe bieganie w lesie

Uroda

Piękne widoki i lepsze powietrze to podstawowe zalety biegowej wycieczki do lasu. W śnieżnej scenerii, z dala od miejskiego betonu biega się znakomicie!

Amatorzy biegania są zimą poddawani rozmaitym próbom. Ulubione letnie trasy często stają się niedostępne lub mniej atrakcyjne, a miejski śnieg nie zawsze jest kuszącą nawierzchnią. Zima to także okres alarmów smogowych, kiedy zanieczyszczenie powietrza, szczególnie w ośrodkach miejskich, znacznie wzrasta. Rośnie więc liczba biegaczy, którzy w poszukiwaniu lepszych warunków uciekają do lasów. Tam powietrze jest dużo bardziej przyjazne i nie biega się po betonowych chodnikach lub posypanych solą resztkach śniegu.

Bieganie w zimowej, leśnej scenerii to także piękne widoki. - Dużo przyjemniej, biega się w lesie niż mieście, zimą ludzie uciekają też od smogu - mówi były lekkoatleta i mistrz Europy Paweł Januszewski, który jest fanem tej formy aktywności.  - Razem z Lasami Państwowymi organizujemy już od kilku lat wspólną akcję „Biegam bo lubię - lasy” i ludzie zakochują się w takim bieganiu, wystarczy spróbować - mówi Januszewski. Dla mieszkańców Warszawy i okolic, biegi są organizowane w Nadleśnictwie Chojnów.

Do biegania w lesie, jak do każdej formy aktywności fizycznej warto dobrze się przygotować. Dobrze najpierw sprawdzić możliwosci i stan zdrowia. Odpowiedni strój powinien zapewnić osłonę przed zimnem i wiatrem, ale też nie może sprawić, że będzie Ci zbyt gorąco. Do lasu warto wybierać się w towarzystwie i rozsądnie planować dystans, który zamierzamy pokonać. Warto spróbować a najważniejszy jest tradycyjnie, ten pierwszy krok!

Artykuły powiązane

Uroda

Skórki przy paznokciach

Nieskutecznie walczysz z problemem suchych i pozadzieranych skórek przy paznokciach? Chcesz je wycinać? Sprawdź, co z tym zrobić, jak pielęgnować skórki i paznokcie?

Uroda

Jak wyciągnąć kleszcza?

Jak wyciągnąć kleszcza? Dlaczego nigdy nie wolno go smarować żadnymi substancjami? Jak radzić sobie tymi z pajęczakami przenoszącymi groźne choroby?

Uroda

Buty zdrowe czy piękne?

Zmieniająca się moda nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. O zdrowych i niezdrowych butach rozmawiamy z lekarzem ortopedą i traumatologiem dr. n. med. Cezarym Michalakiem.

Uroda

Fizjoprofilaktyka

Odpowiednia fizjoprofilaktyka znacznie zmniejszy ryzyko upadków, bólów kręgosłupa czy wady postawy. Poprawi też jakość życia, szczególnie osób starszych.         

Artykuły polecane dla Ciebie