Implanty piersi nowej generacji posiadają okrągły kształt i zachowują się anatomicznie - mówi specjalista chirurgii plastycznej dr n. med. Kamil Pietrasik. Dowiedz się więcej i zobacz jak zachowują się tzw. inteligentne implanty i czym różnią się od dotychczas stosowanych.

Implanty okrągłe i anatomiczne

Decydując się na implanty piersi wybór przez długie lata był ograniczony do implantów okrągłych lub anatomicznych czyli charakteryzujących się niezmiennym kształtem, niezależnie od pozycji. Od niedawna dostępne są jednak nowoczesne inteligentne implanty, które są okrągłe, jednak zachowują się anatomicznie, w sposób naturalny dla kobiecych piersi. W zależności od pozycji, odwzorowują zachownie naturalne zachowania piersi. 

Bez konieczności reoperacji

Dzięki stosowaniu technologii izw. inteligentnych implatów można też uniknąć konieczności powtórnego zabiegu. - To olbrzymia korzyść, bo nawet około 15% prawidłowo założonych implantów anatomicznych w okresie pooperacyjnym przekręcało się, co wymagało ponownej operacji - mówi specjalista chirurgii plastycznej dr n. med. Kamil Pietrasik. - Implanty najnowszej generacji, które są implantami okrągłymi, a zachowują się jak implanty anatomiczne mogą się bezpiecznie przekręcić się w dowolną stronę - tłumaczy specjalista Kliniki Estell.

Inteligentne implanty

Inteligentne implanty nowej generacji są zbliżone do kobiecych piersi także pod względem konsystencji silikonowego żelu i otoczki. - Pacjentki, z którymi rozmawiam na wizytach kontrolnych często chwalą się, że zarówno one, jak i ich partnerzy praktycznie nie wyczuwają tego, że to implanty - mówi dr Pietrasik. - Od blisko trzech lat stosujemy inteligentne implanty nowej generacji wyłącznie ku dużej satysfakcji naszych pacjentek i mogę powiedzieć, że faktycznie są znakomite - podkreśla specjalista ESTELL.

Zobacz jak wyglądają implanty

Zobacz jak zachowują się nowoczesne implanty piersi i dowiedz się więcej!