Chcemy wspólnie dbać o wewnętrzne i zewnętrzne piękno naszych pacjentów, na pierwszym miejscu stawiając zawsze ich komfort i osobiste priorytety - mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z kliniki Estell.

 

- Czy jest coś, co wyróżnia Estell względem innych gabinetów dermatologii estetycznej?


- To, co niezwykle istotne w ESTELL proponujemy pacjentom jedynie te zabiegi, które są wskazane i bezpieczne w danym przypadku, a co się z tym wiąże przykładamy ogromną wagę do konsultacji przed zabiegiem. Wybierając konkretną terapię uwzględniamy zarówno wskazania, jak i przeciwskazania do zabiegu. Możemy sobie pozwolić na pełną diagnostykę, ponieważ w naszej klinice pracują lekarze o różnych specjalizacjach: lekarze chirurdzy, chirurdzy onkolodzy, chirurdzy plastyczni, dermatolodzy, stomatolodzy, ginekolodzy, a także kosmetolodzy. Dodatkowo dysponujemy najnowocześniejszymi oraz certyfikowanymi urządzeniami i preparatami, jakie są obecnie wykorzystywane w medycynie estetycznej. Dzięki temu nasi pacjenci mają pewność, że zabieg, który wspólnie wybierzemy będzie bezpieczny dla ich zdrowia.

- Dla kogo powstała Estell? Kto odwiedzaja klinikę?

- W ESTELL chcemy wspólnie dbać o wewnętrzne i zewnętrzne piękno naszych pacjentów, na pierwszym miejscu stawiając zawsze ich komfort i osobiste priorytety. Oferta ESTELL skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Często pomagamy również małym pacjentom, przeprowadzając takie zabiegi jak m.in. korekcja odstających uszu. Zgłaszają się do nas pacjenci z bardzo zróżnicowanymi problemami, są to zarówno zmiany skórne, zmarszczki mimiczne, rozstępy, jaki i ubytki skórne po różnych wypadkach.

- Czym różnią się zabiegi dermatologii estetycznej od tych oferowanych w salonach piękności?

- Różnica jest taka, że metody stosowane w Klinikach Medycyny Estetycznej pozwalają cofnąć skutki starzenia, z kolegi zabiegi w gabinetach kosmetycznych mają przede wszystkim na celu działanie profilaktyczne i pielęgnacyjne.

 

- Dużo mówi się o zaletach terapii łączonych. Dlaczego są takie skuteczne?


- W medycynie estetycznej nie ma jednego zabiegu na wszystko, a często zastosowanie dwóch lub więcej uzupełniających się zabiegów przynosi bardzo dobre rezultaty. Dotyczy to szczególnie takich obszarów jak twarz, szyja i dekolt. W ESTELL łączymy zabiegi medycyny estetycznej z zabiegami High Tech, dzięki czemu osiągamy możliwie najlepsze efekty terapii.

 

- Z jakich zabiegów, przeprowadzanych w klinice, jest Pan szczególnie dumny?


- To, czym możemy się pochwalić w ESTELL to stosowanie innowacyjnego i sprawdzonego sprzętu, docenianego przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Spośród tych innowacyjnych narzędzi mogę wymienić chociażby: Ulthera, Pelleve, Maximus, Palomar, Icone, laser frakcyjny,  Storz, Monalisa Touch, a także depilację laserową Vectus.

- A jakie zabiegi są najpopularniejsze?

- Do najpopularniejszych obecnie zabiegów możemy zaliczyć: korekcję zmarszczek botoxem, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, modelowanie ust, nici liftingujące, korekcję blizn potrądzikowych oraz rozstępów laserem frakcyjnym, a także korekcję opadających powiek i zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, a także lipolizę iniekcyjną.


- Oprócz oferty zabiegów na twarz, ciało i włosy, w Klinice powstał też dział ginekologii estetycznej. Czemu zdecydowaliście się na wprowadzenie tego rodzaju zabiegów?


- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, ponieważ zależało nam na kompleksowym, holistycznym podejściu do pacjentek. Kobiety coraz częściej zgłaszają nam swoje wątpliwości w zakresie anatomii okolic intymnych, a także szukają możliwości leczenia problemów związanych z przebytymi ciążami, zwłaszcza w przypadku porodów naturalnych. Wprowadzenie do naszej oferty zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej ma więc na celu poprawę komfortu życia psychicznego, fizycznego, a także intymnego pacjentek.

 

DR N. MED. KRZYSZTOF JAKUBOWSKI: Specjalista z zakresu Chirurgii Onkologicznej i Chirurgii Ogólnej, Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej. Ukończył Pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie, uzyskując tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej nadawany i honorowany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Chirurgii Ogólnej.