Jesień to kiepski czas dla osób wrażliwych na zmiany pogody. Wielu z nas doskwiera apatia, kiepskie samopoczucie czy senność. Co gorsza, obniżające się temperatury i zimne wiatry nie będą naszymi sprzymierzeńcami w walce z bakteriami i chorobami. Jak zadbać o zdrowie? Warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Dlaczego warto leczyć się prywatnie? 

W okresie pogorszenia pogody, wzrasta liczba zachorowań na grypę. Wiele osób, które są ubezpieczone zdrowotnie w NFZ, nie chcąc miesiącami czekać na wizytę u lekarza, decyduje się na prywatne wizyty u specjalistów, ponosząc niejednokrotnie kilkukrotnie wyższe koszty niż przy miesięcznym abonamencie, które proponują prywatni ubezpieczyciele. Jednak jesienna aura i duże kolejki w państwowych placówkach to niejedyny powód, dla którego warto skorzystać z prywatnej opieki medycznej. 

Ty decydujesz, gdzie chcesz się leczyć

- Jednym z atutów prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest możliwość umówienia się na wizytę z lekarzem specjalistą bez konieczności wcześniejszej konsultacji z internistą, co znacznie skraca proces diagnozy, a w konsekwencji dalszego leczenia pacjenta. Jeśli dołożymy do tego główny argument, czyli krótszy czas oczekiwania na wizytę, czy realizację konkretnego badania takiego, jak na przykład tomografia komputerowa, czy rezonans magnetyczny szybko dojdziemy do wniosku, że zakup dodatkowego prywatnego ubezpieczenia, czy abonamentu zdrowotnego po prostu nam się opłaca. Realizacja świadczeń zdrowotnych w pakietach ubezpieczeniowych jest bardzo prosta, można np skorzystać z aplikacji enel-med. -  Wystarczy też zadzwonić np. na całodobową infolinię i umówić się z wybranym przez nas lekarzem - mówi nam Monika Wilk, kierownik działu sprzedaży ubezpieczeń Centrum Medycznego ENEL-MED.

Osoba, która wykupi ubezpieczenie, zyskuje dostęp do wszystkich placówek Enel-Med w Polsce. Na dzień dzisiejszy, to prawie 40 oddziałów ENEL-MED, 2 szpitale w Warszawie oraz ok. 1600 przychodni współpracujących, również w mniejszych miejscowościach. Mitem jest, że z prywatnego ubezpieczenia mogą korzystać tylko osoby na co dzień mieszkające w największych polskich miastach. 

Od 6 listopada bieżącego roku ENEL-MED razem ze swoim partnerem biznesowym TU InterRisk wprowadzi na rynek nowe, tańsze pakiety ubezpieczeniowe. - Przygotowanych mamy pięć wariantów ubezpieczenia, a najtańszy rozpoczyna się już od 67 zł zł złotych miesięcznie i będzie dawał możliwość umówienia się do lekarzy 17 specjalizacji..

Najbardziej prestiżowy zakres ubezpieczenia pozwala na konsultacje z lekarzami z ponad 30 specjalnościami lekarskimi, oraz wykonania w ramach posiadanego pakietu np. operacji chirurgii jednego dnia, rehabilitacji, czy leczenia stomatologicznego. Wszystkie warianty ubezpieczeń są dostępne na naszej stronie internetowej - dodaje Monika Wilk.

Ceny pakietów są uzależnione od wariantu wybranej przez nas opieki, wieku i stanu zdrowia pacjenta. To pacjent decyduje, czy w ramach prywatnej opieki zdrowotnej chce mieć dostęp np. do usług stomatologicznych, rezonansu magnetycznego czy rehabilitacji. 

Wizyta bez wychodzenia z domu

Dla osób, które są przyzwyczajone do wielogodzinnego oczekiwania na wizytę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym to może być prawdziwy szok. Pacjent może skonsultować się z lekarzem bez wychodzenia z domu. Enel-Med postawił na digitalizację usług na najwyższym poziomie, stąd też możliwość skorzystania z tzw. e-wizyty. Gdy po wizycie u danego specjalisty zostaliśmy poproszeni o skonsultowanie wyników badań z innym lekarzem, nie musimy robić tego osobiście. 

- Ciekawym rozwiązaniem jest np. możliwość konwersacji na chacie z lekarzem za pomocą dostępu do panelu klienta na naszej stronie internetowej, w trakcie której pacjent uzyskuje odpowiedzi na nurtujące go pytania. Oszczędzamy czas, a co najważniejsze, wciąż korzystamy z tego samego doświadczenia i wiedzy wybitnych specjalistów, którzy są dostępni w ramach e-wizyty - dodaje Monika Wilk.

Pacjenci mogą również liczyć na szybszy, a zarazem bardziej wygodny dostęp do opieki medycznej, dzięki darmowej aplikacji mobilnej. Za jej pomocą możemy zapisać się na konsultacje ze specjalistą, zaplanować szczepienie czy też przełożyć termin wizyty.