Nowoczesna medycyna pozwoli ocenić zagrożenie otyłością u dzieci i młodzieży. Badania genetyczne dają wiedzę jak pomóc swojemu dziecku wejść w dorosłość bez zbędnego balastu.

Nadwaga i otyłość to coraz częściej spotykany problem u dzieci i młodzieży. Postęp cywilizacji sprawił, że wolny czas spędzany w ruchu, często zamienia się długie godziny przed komputerem czy konsolą gier. Taki tryb życia w połączeniu z popularnymi batonikami, chipsami i hamburgerami popitymi gazowanym cukrem, zmniejsz szansę na zdrową sylwetkę. 

Jeśli zauważysz u dziecka tendencję do otyłości lub nadwagę, trzeba działać. Zakaz jedzenia słodyczy i ograniczenie tłustych potraw może nie wystarczyć. Z pomocą przychodzi współczesna medycyna. Dokładne badania, diagnoza i zalecenia specjalistów to najlepszy sposób na zdrowie.

Waga Dziecka

Dbając o prawidłową wagę dziecka warto przeprowadzić badania i konsultacje u pediatry-diabetyka, dietetyka i fizjoterapeuty. Zaleca się także między innymi morfologię, lipidogram, analize składu ciała czy badanie USG jamy brzusznej. W specjalistycznym pakiecie Waga Dziecka dla dzieci i młodzieży przygotowuje się także dietę i zalecenia, które pozwolą wmłodemu człowiekowi wchodzić w dorosłe życie bez zbędnego balastu. Pamiętaj, że otyłość to nie tylko kwestia wizerunku, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia i życia.

Dokładny opis i wykaz badań pakietu Waga Dziecka znajdziesz tutaj.