Otyłość jest jedną z epidemii XXI wieku. Problem nadmiernej masy ciała może dotyczyć ponad 60% mężczyzn i blisko 50% kobiet. Sprawdź jakie czynniki sprzyjają otyłości i jakie są jej konsekwencje. 

Nieleczona otyłość może prowadzić do rozwoju wielu chorób: układu krążenia, cukrzycy, insulinooporności, zaburzeń lipidowych i horomonalnych, zespołu metabolicznego. Zwiększa też ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory.
Czynnikami, które szczególnie jej sprzyjają jest spożywanie nadmiernej ilości kalorii w postaci wysokokalorycznych przekąsek (słodyczy, chipsów, słonych paluszków) i potraw typu fast food. Zawierają one duże ilości tłuszczu oraz cukru. Pozbawione są składników o właściwościach prozdrowotnych. Dlatego ograniczaj je w swojej codziennej diecie. Staraj się również nie jeść przed telewizorem i podczas pracy. Zjadasz wówczas o wiele więcej niż siadając do stołu. Dodatkowo reklamy stymulują Twój apetyt i zaburzają odczucie sytości.Jeśli Twoje BMI przekracza 25 oznacza to, że masz nadwagę. Jeśli jest wyższe od 30 dotyczy Ciebie problem otyłości. Zadbaj już dziś o swoje zdrowie. Zmień swoje przyzwyczajenia żywieniowe oraz sposób odżywiania. Doskonałą pomocą i wsparciem w podjętych działaniach będzie dietetyk.