Jeśli jeszcze nie masz przekonania do domowych soków, spróbuj raz i zobacz jak łatwo połączyć przyjemne z pożytecznym.

Codziennie powinniśmy spożywać kilka porcji owoców i warzyw. Dietetyczne zalecenia bardzo łatwo można wypełnić sprawiając sobie i najbliższym pyszny sok lub koktail. Brak profesjonalnej wyciskarki do soku nie powinien Cię zniechęcać. Przygodę z własnym komponowaniem owców można rozpocząć w każdym urządzeniu do miksowania. Wszystko zależy od gustu i apetytu. Nie bój się owocowo-warzywnych eksperymentów, do Twoich soków pasować będą także  szpinak czy jarmuż dopełniające solidną dawkę zdrowia.

Wciągając się w wyciskacie i miksowanie smakołyków warto zrobić to z rozsądkiem. Chorzy na cukrzycę powinni unikać choćby używania bananów, które mają wysoki indeks glikemiczny. Dobrym pomysłem będzie konsultacja z dietetykiem, który może dopasować owocową rewolucję do naszego trybu życia i kulinarnych preferencji. Łączysz przyjemne z pożytecznym i dbasz o zdrowie w najsmaczniejszy ze sposobów. Spróbuj, nie pożałujesz!

Pomysł na pierwszy koktajl. Po prostu połącz ze sobą kiwi, pomarańcze, banana i jarmuż. Jeśli masz ochotę, możesz dołożyć mango lub maliny. Proporcje zależą od tego, na który z owoców masz największą ochotę. Taki zestaw do energetyczna bomba o niebiańskim smaku, nie ma co się zastanawiać! Smacznego!