Jeśli jeszcze nie masz przekonania do domowych soków, spróbuj raz i zobacz jak łatwo połączyć przyjemne z pożytecznym.
Codziennie powinniśmy spożywać kilka porcji owoców i warzyw. Dietetyczne zalecenia bardzo łatwo można wypełnić sprawiając sobie i najbliższym pyszny sok lub koktail. Brak profesjonalnej wyciskarki do soku nie powinien Cię zniechęcać. Przygodę z własnym komponowaniem owców można rozpocząć w każdym urządzeniu do miksowania. Wszystko zależy od gustu i apetytu. Nie bój się owocowo-warzywnych eksperymentów, do Twoich soków pasować będą także szpinak czy jarmuż dopełniające solidną dawkę zdrowia.
Wciągając się w wyciskacie i miksowanie smakołyków warto zrobić to z rozsądkiem. Chorzy na cukrzycę powinni unikać choćby używania bananów, które mają wysoki indeks glikemiczny. Dobrym pomysłem będzie konsultacja z dietetykiem, który może dopasować owocową rewolucję do naszego trybu życia i kulinarnych preferencji. Łączysz przyjemne z pożytecznym i dbasz o zdrowie w najsmaczniejszy ze sposobów. Spróbuj, nie pożałujesz!
Pomysł na pierwszy koktajl. Po prostu połącz ze sobą kiwi, pomarańcze, banana i jarmuż. Jeśli masz ochotę, możesz dołożyć mango lub maliny. Proporcje zależą od tego, na który z owoców masz największą ochotę. Taki zestaw do energetyczna bomba o niebiańskim smaku, nie ma co się zastanawiać! Smacznego!
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Warzywa kapustne - porcja zdrowia na jesień i zimę
Warzywa kapustne stanowią produkty o wysokiej wartości odżywczej. Są źródłem nie tylko witamin czy składników mineralnych, ale również składników bioaktywnych o korzystnym wpływie na cały organizm. Niska kaloryczność, niski indeks glikemiczny, bogactwo błonnika i witamin, dowiedz się więcej!
Kompulsywne objadanie się – dieta
Kompulsywne jedzenie polega na przyjmowaniu dużych ilości jedzenia w krótkim czasie. Dowiedz się, jakie mogą być skutki tego zaburzenia.
Czy mak jest zdrowy?
Wigilia to w wielu domach czas na makiełki, kutię, makowce czy strucle. Mak jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji kulinarnej, szczególnie w czasie Świąt. Czy to zdrowy smakołyk?
Co jeść przy zatruciu?
Biegunka, ból, zmęczenie, często odwodnienie. Zatrucia pokarmowe zamieniają życie w koszmar, jak sobie z nimi radzić? Co i jak jeść po zatruciu - mówi dietetyk mgr Natalia Torchała.
Wzdęcia, niestrawność, zgaga?
Świąteczne potrawy, którym trudno się oprzeć, kuszące zapachy i dużo czasu na jedzenie. W efekcie często wzdęcia, niestrawność i zgaga. Jak sobie z tym poradzić?