Spożywanie alkoholu w zbyt dużej ilości szkodzi zdrowiu i bywa, że przykre skutki picia są szybko odczuwalne. Jak naturalnie poradzić sobie z kacem?
Kac to dolegliwość, która sprawia, że fizycznie i psychicznie możemy czuć się równie źle. To zespół nieprzyjemnych dolegliwości związanych z nadużyciem alkoholu. Najczęstszymi i najbardziej dokuczliwymi objawami są: ból głowy, wymioty, biegunka, nadmierne pragnienie, problemy z koncentracją i generalnie złe samopoczucie. Często by pozbyć się kaca sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nasz żołądek może być podrażniony po wypiciu dużych ilości alkoholu. W efekcie możemy nabawić się nowego kłopotu pod postacią bólu brzucha. Co najlepiej pić? Warto sięgnąć po naturalne produkty, które pozwolą nam możliwie szybko uporać się z kacem.
Co może pomóc?
– woda mineralna – pomoże w walce z bólem głowy, związanym z odwodnieniem komórek mózgu
– sok pomidorowy – zawiera sporo potasu, którego brak należy uzupełnić
– woda z kiszonych ogórków czy kapusty – zawiera dużo witaminy C i minerałów, które należy uzupełnić po nadużyciu alkoholu, orzeźwia
– kefir i kwaśne mleko – szybko gasi pragnienie i orzeźwia, częściowo neutralizuje skutki spożycia alkoholu
– soki owocowe i warzywne – uzupełniają braki witamin i węglowodanów
– rosół – poprawia odporność organizmu, uzupełnia braki składników mineralnych i dodatkowo rozgrzewa
Popularne „leczenie kaca” czyli próby szybkiego zaspokojenia potrzeb organizmu, powinny dać też dodatkowy efekt pod postacią refleksji. Przy kolejnej okazji nie warto powtarzać tych samych błędów oszczędzając sobie zdrowia i koszmarnego poranka!
Usługi dla Ciebie
Artykuły powiązane
Warzywa kapustne - porcja zdrowia na jesień i zimę
Warzywa kapustne stanowią produkty o wysokiej wartości odżywczej. Są źródłem nie tylko witamin czy składników mineralnych, ale również składników bioaktywnych o korzystnym wpływie na cały organizm. Niska kaloryczność, niski indeks glikemiczny, bogactwo błonnika i witamin, dowiedz się więcej!
Kompulsywne objadanie się – dieta
Kompulsywne jedzenie polega na przyjmowaniu dużych ilości jedzenia w krótkim czasie. Dowiedz się, jakie mogą być skutki tego zaburzenia.
Wzdęcia, niestrawność, zgaga?
Świąteczne potrawy, którym trudno się oprzeć, kuszące zapachy i dużo czasu na jedzenie. W efekcie często wzdęcia, niestrawność i zgaga. Jak sobie z tym poradzić?
Co jeść przy zatruciu?
Biegunka, ból, zmęczenie, często odwodnienie. Zatrucia pokarmowe zamieniają życie w koszmar, jak sobie z nimi radzić? Co i jak jeść po zatruciu - mówi dietetyk mgr Natalia Torchała.
Czy mak jest zdrowy?
Wigilia to w wielu domach czas na makiełki, kutię, makowce czy strucle. Mak jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji kulinarnej, szczególnie w czasie Świąt. Czy to zdrowy smakołyk?