Czas rehabilitacji seniorów po zabiegach i operacjach nie musi stanowić problemu. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Willa Łucja zlokalizowana w Warszawie. To przyjazne miejsce, w którym seniorzy otaczani są profesjonalną opieką personelu zapewniającego im codzienny komfort i bezpieczeństwo.

Choroba lub poważny uraz to wielkie zmartwienie nie tylko dla samego poszkodowanego seniora, ale także jego najbliższych. Najpierw trzeba przeprowadzić odpowiednią operację bądź zabieg, jednak najbardziej żmudna praca czeka nas już po ingerencji lekarzy. Nadchodzi czas rehabilitacji, czyli powrotu do maksymalnej sprawności. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi Willa Łucja zlokalizowana w Warszawie. Willa Łucja jest przyjaznym miejscem, w którym seniorzy otaczani są profesjonalną opieką personelu zapewniającego im codzienny komfort i bezpieczeństwo. Ośrodek przygotował bogatą ofertę turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów, które podzielono na trzy różne kategorie.

Turnus rehabilitacji neurologicznej

Jest on dedykowany w szczególności dla pacjentów po udarach, urazach czaszkowo-mózgowych, schorzeniach neurologicznych oraz po urazie rdzenia kręgowego. W jego skład wchodzi 14-dniowy pobyt opiekuńczo-leczniczy z wyżywieniem, badanie przez lekarza prowadzącego, badanie fizjoterapeutyczne z wykonaniem testów czynnościowych i konsultacja psychologa. Poza tym pacjent ma zapewnione 15 godzin terapii indywidualnej, 5 godzin terapii grupowej oraz program edukacyjny do kontynuacji usprawniania w warunkach domowych.

Turnus rehabilitacji ortopedycznej

Jest przeznaczony przede wszystkim dla pacjentów z dolegliwościami bólowymi w zakresie kręgosłupa, ze schorzeniami ortopedycznymi, w celu rehabilitacji po urazach i wypadkach, jak również po operacji stawów. W jego trakcie zapewniony jest 14-dniowy pobyt opiekuńczo-leczniczy z wyżywieniem, badanie przez lekarza prowadzącego, badanie fizjoterapeutyczne z wykonaniem testów czynnościowych oraz konsultacja psychologa. Pacjent może liczyć również na 10 godzin terapii indywidualnej, 5 godzin terapii grupowej (dla osób, których stan zdrowia pozwala na udział w ćwiczeniach), kontrolę rany pooperacyjnej i program edukacyjny do kontynuacji usprawniania w warunkach domowych.

Turnus usprawniający

Ten turnus został przygotowany w celu poprawy ogólnej sprawności ruchowej seniorów. Przeznaczony jest dla osób po urazach, udarach oraz dla seniorów chcących na dłużej zachować dobrą sprawność fizyczną. Jeśli pacjent skorzysta z tej oferty, to może liczyć na 14-dniowy pobyt opiekuńczo-leczniczy z wyżywieniem, badanie przez lekarza prowadzącego, badanie fizjoterapeutyczne, kinezyterapię, 5 godzin terapii indywidualnej oraz 5 godzin terapii grupowej (dla osób, których stan zdrowia pozwala na udział w ćwiczeniach).

Dlaczego warto wybrać Willę Łucja?

Pacjenci ośrodka mają zapewnioną troskliwą opiekę, doskonałe zaplecze medyczne dzięki bliskiemu sąsiedztwu oddziału enel-med, zajęcia psychologiczne i rehabilitacyjne. Ośrodek Willa Łucja zlokalizowany został przy ulicy Prystora 8 w Warszawie, niedaleko drogi S8. Dzięki takiemu umiejscowieniu podopieczny może mieć częsty kontakt z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi. Każdy gość seniora jest zawsze mile widziany w Willi Łucja. Domową atmosferę gwarantują pacjentom komfortowe i bogato wyposażone pokoje, przestronna i ciepła jadalnia, a także elegancki i wygodny salon, który jest miejscem spotkań i integracji podopiecznych. W sąsiedztwie Willi Łucja znajduje się teren zielony z altaną ogrodową i ławkami. W ciepłe dni pensjonariusze mogą przebywać na wolnym powietrzu w asyście opiekunów lub swoich gości. Z kolei monitoring  i systemy przywołujące personel zapewniają bezpieczeństwo seniorów oraz niezbędną pomoc w każdej chwili.

Marka enelsenior

Marka powstała z potrzeby zapewnienia profesjonalnej opieki osobom starszym. Grupa enel-med ma wieloletnie doświadczenie we wspieraniu pacjentów w powrocie do zdrowia. Oczywistym było więc stworzenie miejsca, w którym seniorzy będą mieli zapewnioną szeroką i bardzo zróżnicowaną opiekę. Celem było zapewnienie bezpieczeństwa i fachowego wsparcia osobom starszym i ich rodzinom. Tak powstała Willa Łucja.W tym warszawskim ośrodku  personel dokłada wszelkich starań, aby ich podopieczni "jesień życia" spędzali w godnych warunkach wsparcia i zrozumienia. Pomoc seniorom jest tak skonstruowana, by jak najwięcej czynności wykonywali oni samodzielnie. Dzięki temu utrzymują poczucie niezależności, co ma pozytywny wpływ na ich formę psychiczną i dobre relacje z bliskimi. Pobyt w Willa Łucja pomaga pensjonariuszom oraz ich rodzinom w codziennym życiu, tak często pełnym obowiązków zawodowych i prywatnych. Seniorzy szczególnie zasługują na ciepłą i profesjonalna opiekę, a dzięki Willi Łucja nie musi to przewracać naszego życia do góry nogami.